Mustafa Selçuk Çevik : Türk Taşını Herkese Tanıtmamız Gerekiyor!

Mustafa Selçuk Çevik : Türk Taşını Herkese Tanıtmamız Gerekiyor!

İMİB Başkan Adayı Mustafa Selçuk Çevik, birlik üyelerine konuşma gerçekleştirerek, ''Sorunlarla değil tam tersi çözümleri ile geliyoruz'' dedi. Tüm merak edilenler haberimizde...

189
0
PAYLAŞ
Mustafa Selçuk Çevik : Türk Taşını Herkese Tanıtmamız Gerekiyor!

İMİB Başkan Adayı Mustafa Selçuk Çevik, birlik üyelerine konuşma gerçekleştirerek, ”Sorunlarla değil tam tersi çözümleri ile geliyoruz” dedi.  Mermer ve maden ihracatı  yapan birliklerin birlik olup öyle hareket etmeleri gerektiğini savunan Çevik, ” Türk taşını her yerde görebilirsiniz. Bir çok dünyaca ünlü kişinin evine giriyor. Markalaşmamız, Türk taşını  tüm dünyaya iyi bir çalışma ile tanıtmamız gerekiyor. Mermer lobisi oluşturmamız lazım. Bu projeler üzerinde duracağız” dedi.

YURT DIŞINDA BELGESELLERİ ÇEKEREK TANITIM YAPACAĞIZ’

Amerika’da yaklaşık olarak 100 firmamızın bulunduğunu dile getiren Çevik, hepsinin birbirinin topuğuna sıkarak fiyat kırdığını  dile getirdi. Türk taşı markasını iyice öne çıkararak, katma değeri yükseltmenin önemli olduğunu söyleyen Çevik, “Bizim taşımız, Sylvester Stallone’nin evinde, Shaquille O’neal’in  bahçesinde olmak üzere her yerde var. Fakat biz bunu pazarlamayı başaramıyoruz.  Onların Türk mermeri, Türk taşı olduğunu dile getiremiyoruz. İlk öncelikle bir mermer lobisi oluşturarak, bir çok ülkede ve Amerika’da belgeseller çekerek tanıtım faaliyetlerinde bulunmalıyız” dedi.

‘MİLANO TASARIM HAFTASINDA BULUNMAMIZ GEREKİYOR’

İtalya’da 100’e yakın taşın bulunduğunu ve  Türkiye’de ise 660 çeşit mermer çıktığını özellikle belirten Çevik, Burdur’un  bu konuda İtalya’dan daha zengin olduğunu açıkladı. Buna rağmen Türk taşını  tanıyan çok az insanın olduğunu dile getiren Çevik, şunları söyledi: ” Sadece fiyatlarımız nedeniyle bizi kullanıyorlar. Bundan sonra daha fazla tasarımla ve inovasyonla dikkat çekmeliyiz. Milano tasarım haftası var. Bizim  oralara giderek kendimizi göstermemiz lazım. Dünyadaki tüm mimarlar orada olacak. Fakat mermer firmalarımız oraya gitmiyorlar.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK