İstanbul Ticaret Odası’ndan KOBİ’lere 1 Milyar Lira Kredi Desteği

İstanbul Ticaret Odası’ndan KOBİ’lere 1 Milyar Lira Kredi Desteği

İTO Başkanı Oran: ''İş dünyamıza vereceğimiz kredi , büyüme şampiyonu Türkiye’ye yatırımlık nefes olacak adeta'' dedi. Tüm detaylar haberimizde...

161
0
PAYLAŞ
İstanbul Ticaret Odası’ndan KOBİ’lere 1 Milyar Lira Kredi Desteği

İstanbul Ticaret Odası , Başbakan Binali Yıldırım’ın bugün söylemiş olduğu KOBİ’lere 6 ay ana para ödemesiz, 18 ay vadeli​ ve aylık 0.99 faizle kredi kullandırılacak  Nefes Kredisi’nin ikinci  kısmına yaklaşık olarak 100 milyon TL kaynak verecek. Bunun karşılığında meydana gelecek olan  1 milyar TL tutarındaki kredi hacminden İTO üyesi KOBİ’ler faydalanabilecek.

İkinci etapta krediye aracılık edecek banka sayısı  artış gösterirken,  faiz ve kâr oranları da piyasa koşullarının altında olacak.

İTO Başkanı Öztürk Oran, ” İş dünyamıza vereceğimiz kredi , büyüme konusunda 1. sırayı kapan Türkiye’ye yatırımlık nefes olacak” dedi. Oran, TOBB’un öncülük etmiş olduğu Nefes Kredisi’nin Türkiye ekonomisinin ortalama büyümesini devam ettirmek için yapılacak olan yatırımlara hız ve güç katacağını dile getirdi.

Oran, “Ülkemiz  güçlü ekonomisi ve dünya siyasetine yön verecek duruşuyla oldukça yeni bir büyüme hikayesinin henüz başında. Bu  konuda  Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımızın  başlatmış olduğu Nefes Kredisi’nin 2018 yılında da  sürmesi  iş dünyası için oldukça önem arz etmektedir” dedi.

İstanbul Ticaret Odası’nın ilk baş oluşturduğu  tutarla 200 milyon liralık paradan herkesin yararlandığını dile getiren  İTO Başkanı Oran, “ Şimdi bu tutarı iyice artırıyoruz.  Nefes Kredisi kampanyasına bu seferlik 1 milyar liralık  bir kaynak oluşturduk. Reel sektör ikinci nefesle yatırım fırsatlarına iyice odaklanacak” dedi. Açıkçası bu kredilerin verilmesinin çok iyi olduğunu söyleyebiliriz. Umarım bu tarz krediler iyice artar ve yatırımcı az da olsa nefes alır.

 

BİR CEVAP BIRAK