Erdoğan Çalışmalara Başladı! Dünya Türkiye’den Bahsedecek

Erdoğan Çalışmalara Başladı! Dünya Türkiye’den Bahsedecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan yine çalışmalara başladı. Türkiye’nin, dış ticaret ve ihracatını yükseltmek amacıyla 15 ülkeye gitmeye başladı. İlk öncelikle Güney Kore’ye giden Erdoğan, daha sonra 14 ülkeye gidecek. Detaylar haberimizde...

106
0
PAYLAŞ
Erdoğan Çalışmalara Başladı! Dünya Türkiye'den Bahsedecek

Türk ihracatçılarına farklı pazarlar için doğru bir biçimde bilgi vermesi,  bu pazarlara giriş faaliyetlerinin daha yoğun ve etkin  olması amacıyla Ekonomi Bakanlığı Dış Ticaret Müdürlüğü çatısı altında kurulan  Pazara Giriş Komitesi, 2018-2019 hedef ülkelerini belirledi. Kurulan bu komite birbirinden farklı 5 kıta da 15 ülke için Türk ihracatçılarına ‘bilgilendirme’ ve ‘eylem’  desteği verecek. Gelen bilgilere ve yapılan haberlere göre bu ülkeler sırasıyla, Almanya, ABD, Çin, Etiyopya, Güney Kore, Hindistan, Irak, İran, Japonya, Katar, Kenya, Ukrayna, Meksika, Romanya  ve Rusya şeklinde olacak.

ERDOĞAN DEVREYE GİRDİ

Belirlenen ülkeler ile ihracatın ve ticaretin iyice geliştirilmesi için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan  devreye girdi. Bu konuda ilk ziyaret edilen ülke ise Güney Kore oldu. Erdoğan Güney Kore ile ticaretin geliştirilmesi için Kore lideri Moon Jae-in  ile anlaşmaya vardı. Kalan diğer ülkeler içinse 24 Haziran’da gerçekleştirilecek olan seçim sonrasında yapılacak.

İHRACATÇILARA TANITIM DESTEĞİ

Bunun yanı sıra 15 ülkede ihracatçıların marka ve tanıtım faaliyetlerine de 10 puan eklenecek. Türkiye Ticaret Merkezleri’yle  ortaklaşa olan kuruluşların marka ve tanıtım faaliyetlerine 15 puan ve  Sektörel Ticaret Heyeti Programları’na ise 10 puan  eklenecek.

ÇALIŞMALAR DURMADAN DEVAM EDİYOR

Cumhurbaşkanı Erdoğan bu ülkelerle gerekli görüşmeleri gerçekleştirdiğinde  Pazara Giriş Komitesi  hiç durmadan çalışmalarını sürdürecek.  Komite, ‘eylem’  desteği amacıyla  yeni pazarlara girmek ve mevcut pazarlardaki payı iyice geliştirmek için yapılan tüm planları uygulayacak.

BİR CEVAP BIRAK