Ekonomide Yeni Paket Geliyor!

Ekonomide Yeni Paket Geliyor!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, " Dün gece hep beraber Meclisteydik, İnşAllah bugün hepsi tamamlanmış olacak. Çok güçlü istihdam teşviklerimizin yer aldığı bir paket meclisimizde görüşülmekte.'' dedi. Tüm detaylar haberimizde...

185
0
PAYLAŞ
Ekonomide Yeni Paket Geliyor!

İŞKUR ve ILO  işbirliğinde yapılan “Kadınlar İçin Daha Çok ve Daha İyi İşler: Türkiye’de İnsana Yakışır İş İçin Kadınların Güçlendirilmesi”  isimli projenin kapanışı Bakan Sarıeroğlu’nun katılmasıyla gerçekleşti.

Konferansta açılış konuşması yapan Sarıeroğlu, Nevruzla beraber, kadınların enerjisiyle bahara girmiş olmayı arzu etti. Bakan Sarıeroğlu, ayrıca 21 Mart’ıda unutmayarak “Farklılıklarımız zenginliğimizdir” dedi. Sarıeroğlu, İŞKUR’un  son 15 yıl içerisinde oldukça önem arz eden değişim dönüşüm gerçekleştirdiğini vurgulayarak,  “2002 senesinde  29 bin kişi işe yerleştirirken, 2003 yılında  ise 65 bin kişiyi işe yerleştiren İŞKUR, bugün 1 milyon 57 bin kişiyi işe yerleştirme gücüne sahip olan bir kurum haline geldi. Bu oldukça önem arz eden bir başarıdır. Göz gezdirdiğimiz zaman %33’leri aşan bir kadın katılım oranı mevcut.

Bizim tek amacımız bu seviyeleri daha yukarıya taşımak. Bu bağlamda Türkiye eski Türkiye değil,  biz eylemlerimizi yapmadan ve paydaşlarımızın katılımını almadan herhangi bir çalışma yapmıyoruz. Türkiye’nin  oldukça büyük ve bir o kadar zorlu hedefleri bulunuyor. İsveç 10 milyon nüfusa sahip olan ve terör konusunda herhangi bir sıkıntı yaşamamış bir ülke. Biz Afrin’de 50 günü  aşkındır operasyondayız. Bunun yanı sıra 2 sene önce darbe girişimi yaşamış bir ülkeyiz. Bölgemizde yaşanan olaylardan etkilenen bir ülkeyiz. Bu kadar olumsuzluklara rağmen yılın üçüncü çeyreğinde yüzde 11.1’lik bir büyüme başarısı sağlayarak dünyanın birincisi haline gelmiş bir ülkeyiz” dedi.

“İSTİHDAM PAKETİ MECLİSTE”

Kadınlarla ilgili çok önemli projelerin içerisinde olduğunu belirten Bakan Sarıeroğlu, “Biz 15 yılda politikalarımızı kadınlar üzerine kurmuş durumdayız. Kadınlarımızın  hayatın her alanında söz sahibi olması için çok fazla çalışıyoruz. Geldiğimiz bu rakamlar hep çalışmalarımızın sonucudur. İşsizlik  oranlarında oldukça fazla düşüş var.  Kadınların işgücüne katılım oranlarıyla ilgili 1.3 puanlık  bir artış söz konusu. Hedefimiz 2023’te yüzde 41 kadın işgücüne ulaşmak” dedi.

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK