Çürümeye Terk Edilen Araçlar Altına Dönüşecek

Çürümeye Terk Edilen Araçlar Altına Dönüşecek

Türkiye’nin her yerindeki yediemin otoparklarında çürümeye terk edilen araçlar tek tek satılacak. Bu satıştan elde edilen araçlar altına dönüştürülerek devlet bankalarına yatırılacak. Tüm detaylar haberimizde...

165
0
PAYLAŞ
Çürümeye Terk Edilen Araçlar Altına Dönüşecek

Türkiye’de  çeşitli nedenler dolasıyla yediemin otoparklarına bırakılan bir çok araç adeta çürümeye terk ediliyor.  Bazı araçların otopark ücretlerinin kendi değerinden fazla olduğunu dile getirilirken, çürümeye terk edilen onlarca araç satılarak değerine değer katacak. Kısa süre sonra planlana projeyle, haciz,  borç veya başka bir nedenden dolayı otoparklara alınan araçlar kısa süre içerisinde satılarak altın olarak devlet kasasına geri dönecek. Bu proje sayesinde hem devlet kazanacak, hem de araç sahibinin zarar etmemesi sağlanacak. Bursa Yediemin Otoparkçılar ve Çekiciler Dernek Başkanı Hüseyin Yıldız, sadece Bursa’da yer alan araçların devleti  154 milyon lira zarara uğratığını belirtti.

BİNLERCE ARAÇ ÇÜRÜMEYE TERK EDİLMİŞ

Yıldız’ın açıklamış olduğu bilgilere göre Bursa’da 50 adet yediemin otoparkında yer alan birden çok araç adeta çürümeye teslim edilmiş. Bu durumun oluşmasında sistemde yaşanan tıkanıklığın olduğunu belirten Yıldız, “Biz dernek olarak hepsini bir araya toplayarak, sistematik bir çalışma yaparak zararın önüne geçmeyi hedefliyoruz. Şehrimizde yaklaşık olarak 750 araç, bin 200’e yakın motosiklet bulunmakta. Bunların açık hava da bu şekilde durması değerinin iyice düşmesine yol açıyor. Bu değer kaybı sadece araç sahiplerinin değil devletinde kaybıdır. Biz buna yeni bir vizyon belirleyerek, bir çare bulmak istiyoruz” dedi.

Yıldız’ın açıklamış olduğu bilgilere göre, hurda araçlar her yıl yaklaşık olarak yüzde 70 değer kaybına uğruyor. Bu durumda devletin 154 milyon lira zarar etmesine yol açıyor.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK