Adalet Bakanlığı 15 Bin Özleşmeli Personel Alımı Yapacak!

Adalet Bakanlığı 15 Bin Özleşmeli Personel Alımı Yapacak!

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Adalet Bakanlığı yapmış olduğu açıklamada yaklaşık olarak 15 bin sözleşmeli personel alımı gerçekleştireceğini belirtti. TBMM Genel Kurulu'nda gerçekleştirmiş olduğu konuşmada kısa süre içerisinde adliye ceza ve infaz memuru alımı yapacağız dedi. Peki, Adalet Bakanlığı 15 bin sözleşmeli personel alımı şartları neler?

117
0
PAYLAŞ
Adalet Bakanlığı 15 Bin Özleşmeli Personel Alımı Yapacak!

Adalet Bakanlığı yapmış olduğu açıklamada yaklaşık olarak 15 bin sözleşmeli personel alımı gerçekleştireceğini belirtti. Bu açıklamadan sonra bir çok vatandaş adalet bakanlığının yapmış alım hakkında araştırma yapmakta. Adalet Bakanlığı 15 bin sözleşmeli personel alımı  duyurusunu  Adalet Bakanı Abdulhamit Gül  açıkladı. Bunun yanı sıra  TBMM Genel Kurulu’nda gerçekleştirmiş olduğu konuşmada kısa süre içerisinde adliye ceza ve infaz memuru alımı yapacaklarını da dile getirdi. Abdulhamit Gül yapmış olduğu konuşmada yakın zamanda ilanın yayınlanacağını belirtti. Şimdi bir çok vatandaşımızın oldukça merak ettiği soruya gelelim. Peki, Adalet Bakanlığı 15 bin sözleşmeli personel alımı başvuru şartları neler olacak?

ADALET BAKANLIĞI PERSONEL ALIM ŞARTLARI

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül alım hakkında yapmış olduğu açıklamada ilanın kısa süre sonra yayınlanacağını dile getirerek, ”Bu yıl mezun olacak öğrencilerden Kasım, Aralık ayında yeni savcı ve hakim alımları yapmak istiyoruz. Bu senenin son aylarına doğru yaklaşık olarak  15 bin 500 adliye ve ceza infaz  personel alımı gerçekleştireceğiz.

Her zaman olduğu gibi hükümet olara yine gençlerden faydalanacağız.  Bakanlığımız bünyesine 15 bin 500 personel alımı gerçekleşecektir”  dedi.

KADROLARA GÖRE DAĞILIM NEDİR?

Adalet Bakanlığı 15 bin 500 memur alımda 5 bin 500 kişilik alım hakim ve savcı alımı olarak gerçekleştirilecektir. Geriye kalan 10 bin kişi ise infaz koruma memuru (İKM) gardiyan, zabıt katibi, şoför, teknisyen, mübaşir vb olacak.

Adalet Bakanlığını geçtiğimiz günler içerisinde bütçe tasarısı kitapçığını vatandaşlara açtı. Bu paylaşılan kitapçığa göre Adalet Bakanlığı 2017 ve 2018 yıllarında 15 bin 500 memur alımı  gerçekleştirecek. Yapılacak bu alımların  5 bin 500’ü hakim ve savcı için olacak.

 

 

BİR CEVAP BIRAK