• DOLAR
  3,8776
  % 0,43
 • EURO
  4,5748
  % 0,58
 • ALTIN
  161,3250
  % 1,21
 • BIST
  106.239
  % -0,69
Yerli otomobile yedek parça desteği

Yerli otomobile yedek parça desteği

Merkezi Samsun’da bulunan ve 30 binin üzerinde mahsul çeşidi ile alanında Türkiye’nin en büyük, dünyanın ise üçüncü üreticisi konumundaki Sampa Otomotiv, yerli araba üretiminde de vazife almak istiyor.

Sampa Otomotiv Sanayi ve Ticaret AŞ Genel Müdürü Bülent Üstündağ, AA muhabirine, yerli araba projesinin gurur verici olduğunu söyledi.

Projenin içinde olmak için sıralarını beklediklerini dile getiren Üstündağ, “Cumhurbaşkanımızın yerli araba üretiminde açıkladığı 5 güzide firmanın 3’ü ile zaten iş birliğimiz var. İnşallah onlarla beraber biz de yerli aracımıza parça üretir hale geleceğiz.” dedi.

Bu projeyi fazla önemsediklerini dile getiren Üstündağ, şöyle konuştu:

“Mutlaka yerli ve ulusal davalarda bulunmak istiyoruz. Türkiye ulusal aracı üretecek güce de kapasiteye de sahip bir ülkedir. Hatta geç kalmış bir projedir. Tabi alt zeminin oluşturulması fazla önemliydi. Buna sadece endüstriyel olarak bakmamak lazım. Bu projenin sosyal yapısı da var ve uluslararası ticarette olması gereken durumlar. Tabii ki alınacak lisans ve izinler var. Bu lisans ve izinlerin alınması vakit aldı. Yerli araba üretiminin zamanı geldi artık.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?