• DOLAR
  3,9577
  % 0,83
 • EURO
  4,6534
  % 1,05
 • ALTIN
  162,9394
  % 0,25
 • BIST
  103.912
  % -2,19
Türkiye’nin en değerli şirketi değişti

Türkiye’nin en değerli şirketi değişti

Bu sabah Garanti Bankası`nı geçerek Türkiye`nin en kıymetli şirketi olan Türk savunma sanayisinin en aka kuruluşu ASELSAN, 42`nci müessese sene dönümünde 5 bini aşkın çalışanıyla Anıtkabir`i ziyaret etti.

Savunma teknolojileri, elektronik aygıt ve sistem geliştiricisi Aselsan, piyasa değerine göre en aka halka açık şirket oldu.

Piyasa değeri 44,2 milyar liraya ulaşan askeri ve sivil yazılım devi, 44 milyar lira değerindeki Garanti Bankası’nı geride bıraktı.

Sabah sularında yüzde 3,5’lik artışla 45,6 liraya kadar çıkan Aselsan hisseleri, 15.17 itibarıyla 44,22 lira seviyesinde işlem görüyor. 10,08 liraya kadar gerileyen Garanti Bankası hisseleri ise şu sıralar 10,48 lira seviyesinde. Aselsan hisseleri sene başından bu yana yüzde 245 arttı. Garanti Bankası’nın kazancı ise yüzde 33.

AYNI SAATLERDE 5 BİNİ AŞKIN ÇALIŞANI İLE ANITKABİR’DE

Öte yandan ASELSAN, Borsa İstanbul’da en kıymetli şirketler  listesinin ilk sırasına çıktığı saatlerde, kuruluşunun 42. sene dönümü dolayısıyla  yönetici ve çalışanlarıyla Anıtkabir’e ziyarette bulundu. 

ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. İbrahim Özkol, yöneticiler ve  çalışanlar, Aslanlı Yol’dan geçerek Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün mozolesine  geldi. Özkol’un, mozoleye çelenk bırakmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu.

Özkol ve beraberindekiler daha sonra Misak-ı Ulusal Kulesi’ne geçti.  İbrahim Özkol, buradaki Anıtkabir Özel Defteri’ne şunları yazdı: “Ulu Önder Atatürk, ASELSAN ailesi olarak kuruluşumuzun 42’nci yılını  kutladığımız bugünde gururla yüksek huzurunuzdayız. Yüce devletimiz ve bağışçılarımızın katkıları ile kurulan ASELSAN,  milletimizin bağrından çıkan 5 bini aşkın çalışanı ile dünyanın en aka 57’nci  savunma endüstri şirketi, Borsa İstanbul’un en kıymetli şirketi konumuna erişmiştir. Kurulduğu günden bugüne ASELSAN; küresel pazarda yarattığı değerler  ile sürdürülebilir büyümesini koruyan, rekabet gücü ile tercih edilen, stratejik  bir ortak gibi itimat duyulan, çevreye ve insana duyarlı bir ulusal teknoloji  firması olma hedefinde emin adımlarla ilerlemektedir. Aka Türk milletinin ve kahraman Türk ordusunun ASELSAN’ı olmak için  ilerlediğimiz teknoloji yolculuğunda; Dünyada her şey için uygarlık için hayat  için başarı için en gerçek yol gösterici ilimdir, fendir. Ruhunuz şad olsun.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?