”Promosyon Ödemelerine Talep Çok Fazla”

”Promosyon Ödemelerine Talep Çok Fazla”

SGK Başkanı Mehmet Selim Bağlı tarafından bu yıl içerisinde ne kadar ödeme yapılacak olduğunun bilgisi kamuoyu ile paylaşıldı.

132
0
Paylaş

Türkiye’nin son gündem maddelerinden birisi olan emeklilere ve hak sahiplerine ödenen promosyon ödemeleri son dönemde maaş alan vatandaşları son derece sevindirmekte. Ancak vatandaşlar parayı alana kadar sevinmesine rağmen aldıktan sonra tüm sevinçleri kursaklarında kalmakta ve ortalama 475 TL’ye kadar varan ödemeler emekliler tarafından genel olarak büyük bir kısmı tarafından borç ödemesi yapılarak ellerinden akıp gitmekte. Bu durumun yanı sıra SGK Başkanı Mehmet Selim Bağlı açıklamalarına göre ödemelere gelen talepler gerek emekli vatandaşlar tarafından gerek ise müşteri çekmek isteyen bankalar tarafından son derece fazla artış göstermiş durumda.

206 Milyar Lira Ödenecek!

SGK Başkanı Mehmet Selim Bağlı açıklamalarında emekli maaşı ödemelerinin 1 yıl boyunca 2017 yılı içerisinde 206 milyar liralık ödemenin yapılacak olduğunu açıkladı. SGK Başkanı Mehmet Selim Bağlı emekli maaşı ödemelerinin gelecek senelerde daha fazla artmasının beklenen bir durum olduğunu bu sayede belirtmiş olurken özellikle emekli ödemelerinden hemen sonra en fazla SGK ödemesinin sağlık alanında yapılan ödemelerde olduğu gözlemlendi.

CEVAP VER