Migros Zarar Etti, Büyüme Hedefleri Yükseldi!

Migros Zarar Etti, Büyüme Hedefleri Yükseldi!

Migros 2016 yılında rekor satış rakamlarına imza atarken bir yandan da zarar üzerine zarar etti.

136
0
Paylaş

Türkiye’de tekelleşmeye doğru giden ve neredeyse tekelleşen Migros maalesef vatandaşların çeşitlilik anlamında en fazla alım yapabildiği tek market olarak söylenebiliyor.

Türkiye’nin aktif olarak büyük tek marketi olarak bilinen Migros Carrefoursa‘ya oranla daha fazla alanda kendisine yer bulması ve Kipa, Tansaş gibi market devlerini satın alması dolayısı ile her bir gıda ve alışveriş dalında kendisine yaptıkları indirimler ile yer buluyor.

292 Milyon Lira Zarar, 11.06 Milyar Lira Kar Etti!

Migros tarafından 2016 yılı içerisinde 292 milyon dolarlık bir zarar söz konusu olmasına rağmen karlılık oranlarında ise şirketin net kar rakamının 11.06 milyar lira olduğu KAP’a bildirildi. Özellikle bu sene ortalama 125 mağaza açması beklenen Migros’un kipadan yıl içerisinde kar ve gelir beklentisinin %5.5 ila %6 arasında olmasının söz konusu olacak olduğu ifade edilmekte. Tabii bu sene içerisinde yaşanan ekonomik krizin vurmadığı tek alanlardan bir tanesi olarak gıda üzerine kurulu dev market zincirleri olurken bununla beraber dolardan etkilenen gıda fiyatları dolayısı ile marketlerde kişi sayısı azalmasına rağmen gereksiz yere farklandırma bir diğer anlamı ile zam yapma dolayısı ile karlılık oranlarında düşüş olmuyor.

CEVAP VER