• DOLAR
  3,9656
  % 0,21
 • EURO
  4,6549
  % 0,14
 • ALTIN
  163,4115
  % 0,19
 • BIST
  105.268
  % 1,30
Doğalgaz müşterilerine ‘lodos’ uyarısı

Doğalgaz müşterilerine ‘lodos’ uyarısı

GAZDAŞ Trakya Bölge Direktörü Tamer Akaslan, lodoslu havalarda meydana gelen baca gazı kazalarının çoğunlukla periyodik bakım ve kontrolden geçmemiş cihazlardan kaynaklandığını belirterek, bu yüzden doğalgaz tesisatı ve aygıt tadilatlarının, GAZDAŞ’ın yetkilendirdiği iç tesisat firmaları aracılığıyla yaptırılmasının aka ehemmiyet arz ettiğini bildirdi.

Akaslan, yaptığı yazılı açıklamada, lodosun etkili olduğu günlerde ani hava ısınması nedeniyle bacaların daha az çekmesi sorunuyla karşı karşıya kalındığını aktardı.

ACİL ARIZA SERVİSİ 187

Bakımı ve temizliği yapılmamış aygıt bacaları ile kontrolden geçirilmeyen cihazların neden olduğu kazaların yaşanmaması için doğalgaz kullanıcılarının kışa girmeden evvel aygıt ve tesisat bakımlarının mutlaka yaptırılması gerektiğini vurgulayan Akaslan, şunları kaydetti:

“Lodoslu havalarda meydana gelen baca gazı kazaları çoğunlukla periyodik bakım ve kontrolden geçmemiş cihazlardan kaynaklanıyor. Bu yüzden doğalgaz tesisatı ve aygıt tadilatlarının, GAZDAŞ’ın yetkilendirdiği iç tesisat firmaları aracılığıyla yaptırılması aka bir ehemmiyet arz ediyor. Müşterilerimiz, doğalgaz tesisatlarına kesinlikle kendileri müdahale etmemeli, herhangi bir menfi durumla karşılaştıklarında 7 gün 24 saat hizmet veren 187 numaralı Acil Arıza Servisimizi veya 444 9 429 No’lu Çağrı Merkezimizi arayıp yardım istemeliler.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?