Devlet 2017’de Çalışan Anneye 30 Bin TL Destek Verecek!

Devlet 2017’de Çalışan Anneye 30 Bin TL Destek Verecek!

70
0
Paylaş

2017 yılında çocuk dünyaya getiren annelere devlet tarafından 4 bin 856 TL civarında bir destek sağlanacak. Bu yardım kapsamında bir çocuk doğuran annelere bu ücret ödenecek. Bu doğrultuda annelere yardım kapsamında devlet tarafından ödenecek yardım miktarı 30 bin TL civarını buluyor.

Son dönemlerde etkili bir şekilde dillendirilen anne yardım çalışmaları meyvelerini vermeye başladı. Bu yardım kapsamında çalışan annelere ödenecek tutar 30 bin TL civarına kadar yükselebiliyor. Üç çocuk sahibi bir çalışan anneye devlet tarafından sağlanan destek, 30 bin TL kadar olabiliyor. 2017 yılında doğum yapan bir anneye; süt parası, sigorta primi desteğiyle üç çocuk sahibi bir anneye yapılan yardımın 30 bin TL’yi geçmesi dikkat çekiyor.

Annelik Yardımlarından Faydalanmak
2017 yılında süt yardımı, doğum yardımı ve diğer pek çok yardımlardan faydalanmak isteyen çalışan anneler, sadece başvuru yaparak bu yardımı alabiliyor. Bu doğrultuda, başvuru yapan annelere ödemeleri çok kısa bir zamanda yapılıyor.

Devlet doğum yapan her anneye çocuk başına ödemeler yapıyor. Bu ödemeler üç farkı şekilde yapılıyor. Bu yardım kapsamında çalışan anne asgari ücretliyse; 4856 lira, 2500 liradan daha fazla maaş alınan bir işte çalışıyorsa, 8646 lira ödeme yapılıyor. Bu doğrultuda alınan maaşlar ölçüsünde alınacak yardımların miktarı 30 bin TL’ye kadar çıkabiliyor. Bu ödeme için prim şartı aranıyor. Gerekli şartlara sahip annelere ödemeler çok kısa sürede gerçekleşiyor.

CEVAP VER