• DOLAR
  3,8776
  % 0,43
 • EURO
  4,5748
  % 0,58
 • ALTIN
  161,3250
  % 1,21
 • BIST
  106.239
  % -0,69
Booking, Türkiye ile Görüşmek İstiyor!

Booking, Türkiye ile Görüşmek İstiyor!

Ekonomi bakanı olan Nihat Zeybekci, booking.com‘un ülkemizde ki faaliyetler hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Şirket yetkilileri ile bir görüşme gerçekleştirdiklerini belirten Zeybekci, bu öneriyi değerlendirmeye alan booking.com’dan Türkiye için mesaj aldıklarını dile getirdi. Ayrıca Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci şu sözleri söyledi;

”Booking.com ülkemizin turizminin pazarlaması konusunda oldukça önemli bir yere sahip. Fakat ülkemizde faaliyet yapabilmeleri için kurallara uymaları gerekiyor ve haksız rekabet yaratmamaları gerekmekte. Bu konu hakkında kendilerine bir öneride bulunduk. Şirketin en üst yetkililerinin bizle konuşma talepleri var , en kısa zamanda görüşeceğiz. Kültür ve Turizm Bakanımız ile fikir alışverişlerimiz devam ediyor. Önerilerimiz daha çok ekonomik ve ticari anlamda oldu. En kısa süre içerisinde kendileri ile bir görüşme gerçekleştirmek istiyorum.”

İlk Önce Para Cezası, Sonra Faaliyetleri Durdurma!

Bildiğimiz üzere Rekabet Kurulu bu yıl ocak ayı içerisinde booking.com’a yaklaşık olarak 2 milyon 543 bin para cezası vermişti. İstanbul 5. Asliye Ticaret Mahkemesi de mart ayı içerisinde Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği avukatları, haksız rekabet nedeniyle booking.com’ a açılan dava sonucunda bu şirketin faaliyetlerini durdurma kararı alındı. Bu nedenle booking.com ülkemizde ki faaliyetlerine son vermek zorunda kalmıştı. Fakat ileri ki günlerde bu sitenin ülkemizde tekrardan faaliyete girebileceğinin haberini verelim.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
booking nihat zeybekci

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?