2.000 Bilye ile Müzik Yapan Ahşap Makine Üretti

2.000 Bilye ile Müzik Yapan Ahşap Makine Üretti

56
0
Paylaş

İsveçli müzisyen Martin Molin 3 bin ahşap parçayı bir araya getirerek Wintergatan adını verdiği bir çalgı aleti geliştirdi. Ancak bu müzik aleti daha önce gördüğünüz ya da hayal edebileceğiniz tüm enstrümanların çok ötesinde.

2 BİN BİLYE KULLANARAK MÜZİK ÜRETİYOR

Martin Molin makaralar, kaldıraçlar ve çıkrık mekanizmalarından oluşan tamamen kendi tasarımı Wintergatan ile son derece çok sesli müzik yapabiliyor. Enstrüman her defasında önceden ayarlanmış tek bir parça çalabiliyor. Wintergatan son derece karmaşık mimarisinin çekirdeğinde bir vibrafon, bir davul, bir bas gitar bulunduruyor. Ancak tüm bu sistemin müzik üretebilmesi için yaklaşık 2 bin kadar da çelik bilye kullanıyor.

DOKUMA TEZGAHINA BENZİYOR

Molin Wintergatan isimli bu enstrümanı tam 14 ay gibi bir sürede tamamlamış. Uzaktan bakıldığında bir dokuma tezgahını andıran Wintergartan, aslında bir taraftan müzik dokuyor diyebiliriz.

20 Kasım 2016 Pazar 09:51

Türk jetleri, IŞİD karargahlarını bombaladı! Erdoğan’dan çarpıcı sözler: Şanghay 5’lisinde daha rahat oluruz Felaketi yaşadılar! Ölü sayısı 100’e yaklaştı Şehit kaymakamın eşi: Bombayı patlatan hain, çok ekmeğimizi yedi Tepkiler sonrası cinsel istismar düzenlemesinde hükümetten yeni adım Son Dakika Manşetler Magazin Spor Dünya Gazeteler Ekonomi Fotogaleri TV Burçlar Döviz Kuru Kredi Hava Durumu Namaz Vakitleri Tv Yayın Akışı Şans Oyunları

CEVAP VER