• DOLAR
  3,9650
  % 0,19
 • EURO
  4,6516
  % 0,07
 • ALTIN
  163,1451
  % 0,11
 • BIST
  105.268
  % 1,30
Suudi prens öldü mü? Kafa karıştıran açıklama

Suudi prens öldü mü? Kafa karıştıran açıklama

Eski Suudi Arabistan Kralı Fahd’ın en sevdiği oğlu olan 44 yaşındaki Prens Abdulaziz Fahd’ın hakkındaki gözaltı kararına direndiği ve çıkan çatışma sonucu öldürüldüğü öne sürüldü.

İddiayı ABD’de yaşayan yazar ve eski Federal Soruşturma Bürosu (FBI) ajanı Ali H. Soufan’ın twitter adresinden dile getirdi. Halen Suudi Arabistan’da bulunan ve önceki gün ölüm tehlikesi ile karşı karşıya olduğunu ileri sürerek istifa eden Lübnan Başbakanı Saad Hariri’nin de Saudi Oger şirketinde ortağı olduğu bilinen Prens Fahd’ın yürek krizinden öldüğü yolunda da iddialar var.

Fahd’ın ailesinin Riyad’da yas tuttuğu da öne sürüldü.

Prens Abdulaziz bin Fahd, 2005 yılında 82 yaşındayken yaşamını yitiren Kral Fahd’ın en sevdiği oğlu olarak biliniyor. Kral Fahd ülkesine 25 sene liderlik yapmıştı. Prens Fahd’ın emlak yatırımları yaptığı ve ABD’de 5.8 milyar dolarlık mülkü olduğu iddia ediliyor. 

SUUDİ ARABİSTAN’DAN KAFA KARIŞTIRAN AÇIKLAMA

Tüm bu iddiaların ardından Suudi Arabistan’dan baş karıştıran bir açıklama geldi.

AFP’nin haberine göre Suudi Arabistan bilgilendirme bakanlığından prensle ilgili bir izah geldi. Bakanlık sözcüsü “Prens Abdülaziz bin Fahd ile ilgili medyada çıkan haberlerin doğrulukla hiçbir ilgisi yok” açıklamasında bulundu.

Sözcü, “Prens Abdülaziz hayatta ve gayet iyi” diye konuştu.

PRENS MUKRİN’İN ÖLÜMÜ DOĞRULANMIŞTI

Abha Bölge Emiri Yardımcısı Prens Mansur bin Mukrin ve beraberindeki heyeti taşıyan helikopter 2 gün önce Yemen sınırında düşmüştü. Al Arabiya televizyonunun haberinde, Prens Mansur bin Mukrin ve beraberindekilerin helikopter kazasında öldüğü doğrulanmıştı. Prens Mansur bin Mukrin, eski veliaht prens Mukrin el Suud’un oğluydu.

Gözaltına alınan prensler, işadamları ve bakanların gözaltında tutulduğu Ritz Carlton otelinden ilk fotoğraflar sızmıştı. Fotoğrafta otelin balo salonunda yere serilmiş şilteler üzerinde yatan birtakım şahıslar görünüyor. Bu kişilerin üzerinde ince çiçekli battaniyeler dikkat çekiyor.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?