Kırmızı Bültenle Aranan Salih Müslim, Prag’da Yakalandı

Kırmızı Bültenle Aranan Salih Müslim, Prag’da Yakalandı

Terör örgütü PYD/PKK’nın kırmızı bültenle uzun zamandan beridir aranan eski eş başkanı Salih Müslim, Çekya’nın başkenti olan Prag’da tutuklandı. Bildiğiniz üzere Türkiye, Müslim için 13 Şubat tarihi itibariyle kırmızı bülten çıkmıştı. Diplomatik kaynakların yapmış olduğu açıklamaya göre, Müslim'in Türkiye'nin girişimleri sonucunda yakalandığı ve kısa sürede iade edileceği iddia edildi. Detaylar haberimizde...

228
0
PAYLAŞ
Kırmızı Bültenle Aranan Salih Müslim, Prag'da Yakalandı

Terör örgütü PYD/PKK’nın kırmızı bültenle uzun zamandan beridir aranan eski eş başkanı Salih Müslim, Çekya’nın başkenti olan Prag’da tutuklandı.

ADALET BAKANLIĞI SALİH MÜSLİM’İN İADESİ İÇİN ÇALIŞMA BAŞLATTI

Adalet Bakanlığı yapmış olduğu açıklamada terör örgütü PYD/PKK’nın eski eş başkanı Salih Müslüm’ün Çekya’dan iade edilmesi için gerekli çalışmaların başlatıldığı belirtildi. AA’nın yapmış olduğu habere göre, Çekya İnterpol Birimi, Müslim’in 24 Şubat’ta Prag’da Türkiye’nin  talebi üzerine Salih Müslim’in tutaklandığını Türk üst makam yetkililerine bildirdi.

Çekya makamları, Müslim’in kısa bir süre sonra çıkarılacağı mahkemede tutuklanıp tutuklanmayacağına karar verileceğini ve bununda Türk yetkilileri ile paylaşılacağını belirtti. Ayrıca bunun yanı sıra Türkiye’den, Müslim’in  iadesi için gereken evrakların kendilerine iletilmesini rica ettiler. Emniyet yetkilileri, Müslim’in  iadesi için idari işlemlerin başlatılması amacıyla Adalet Bakanlığı ile iletişime geçti.

MÜSLİM’İN GÖZALTINA ALINMASINA İLİŞKİN DETAYLAR NETLEŞTİ

Terör örgütü PKK’nın Suriye’deki kolu PYD’nin eski eş başkanı olan Salih Müslim’in, Emniyet Genel Müdürlüğü  İnterpol Daire Başkanlığı’nca, Prag’da yapılacak olan bir toplantı için geldiği üzerine çıkan haberler sonucunda  Çekya makamlarından tutuklanmasının istendiği, bunun üzerine terör örgütü PYD’nin eski başkanın tutuklandığı öğrenildi.

Emniyet Genel Müdürlüğü yetkililerin vermiş olduğu bilgiye göre, PYD/PKK’nın eski eş başkanı Müslim’in Brüksel’de bir toplantıya gittiği ve Prag‘da da benzeri bir toplantıya katılacağı yönünde çıkan haberler sonrasında Çek yetkililerden yakalanmasının istendi. Konu hakkında gelişmeler yaşandıkça sizlere bilgi vereceğiz.

 

 

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK