• DOLAR
  3,9659
  % 1,04
 • EURO
  4,6580
  % 1,15
 • ALTIN
  163,4159
  % 0,34
 • BIST
  105.268
  % 1,30
İngiltere’de onu arıyor! 358 hayvanı öldürdü

İngiltere’de onu arıyor! 358 hayvanı öldürdü

İngiliz polisi son 2 yılda çoğunluğunu kedilerin oluşturduğu 358 hayvanı öldüren kişiyi arıyor.

Başkent Londra’da Eylül 2015’te başlayan hayvan cinayetlerinin araştıran polis yetkilileri, failin bir sonraki aşamada kadınları hedef alabileceği uyarısını yaptı.

İngiliz polis teşkilatı Scotland Yard’ın kayıtlarına göre, Londra çapında 2015’te 8, geçen sene 114 ve bu sene da 246 hayvanı eş yöntemlerle öldürüldü.

Failin yakalanması için başlatılan “Takahe” rumuzlu operasyonun yetkilisi Andy Collin, İngiliz basınına yaptığı açıklamada, seri katiller ile hayvan cinayetleri arasındaki ilişkiye dikkat çekti.

“Saldırıların aldığı şekle bakınca, bu katilin bundan bir çeşit tatmin sağladığı varsayılabilir.” ifadesini kullanan Collin, “Kaygımız, hayvanları öldürmekten aynı tatmini artık sağlayamaması ve insanları, bilhassa de saldırıya aleni kadınları ve kızları hedef almaya başlaması.” diye konuştu.

İHBAR EDENE 10 BİN STERLİN

Çoğunluğunu kedilerin oluşturduğu yekün 358 hayvan arasında tilkiler ve tavşanlar da bulunuyor. Öldürülen hayvanları parçalayan failin, laf konusu parçaları hayvanların sahiplerine yolladığı v eya yakın bölgelere bıraktığı belirtiliyor.

Polis saldırıların arkasında bir tek kişinin veya bir çetenin olabileceğini belirtirken, alınan bazı ihbarlar 40 yaşlarında ak bir erkek eşkali üzerinde yoğunlaşmış durumda.

Hayvan hakları savunucusu sivil cemiyet örgütü PETA’nın da aralarında yer aldığı bazı kuruluşlar, kişinin yakalanmasına yardım edeceklere 10 bin sterlin (yaklaşık 50 bin Türk Lirası) nakit ödülü vereceğini ilanetti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?