• DOLAR
    3,9230
    % -0,87
  • EURO
    4,6391
    % -0,20
  • ALTIN
    163,2335
    % 1,12
  • BIST
    105.964
    % 0,66
Hamas ve Fetih’e Mısır’dan davet!

Hamas ve Fetih’e Mısır’dan davet!

Hamas ve Filistin Halk Kurtuluş Cephesi (FHKC), Mısır tarafından Kahire’de düzenlenecek “Filistin milli diyalog oturumları”na çağrı edilmesini memnuniyetle karşıladı.

Hamas tarafından konuyla ilgili yapılan yazılı açıklamada, Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye’ye Mısır tarafından bu ay Kahire’de düzenlenecek “Filistin milli diyalog oturumları”na katılım için resmi çağrı iletildi.

Heniyye’nin daveti memnuniyetle karşıladığı belirtilen açıklamada, Hamas’tan üst düzey kişilerin de davete katılacağını belirtildi.

FHKC Merkez Komitesi üyesi Kayid Gul da Mısır tarafından laf konusu “Filistin milli diyalog oturumları”na katılmaları konusunda çağrı aldıklarını aktardı.

Filistin’in bölünmüşlüğünü bitirmesi adına Mısır’ın çabalarını takdirle karşılayan Gul, davete icabet edeceklerini anlatım etti.

Hamas ve Fetih heyetleri Mısır’ın başkenti Kahire’deki müzakereler kapsamında 12 Ekim’de, Filistin’deki bölünmüşlüğü bitiren “uzlaşı anlaşmasını” imzalamıştı. Anlaşma kapsamında Hamas, Gazze’deki hudut kapılarını 1 Kasım’da Filistin yönetimine devretmişti.

Anlaşmayla Filistin Uzlaşı Hükümeti’nin en geç 1 Aralık’a kadar Gazze’deki bütün görevlerini Batı Şeria’da olduğu gibi yerine getirmesi planlanıyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?