• DOLAR
  3,9650
  % 0,19
 • EURO
  4,6516
  % 0,07
 • ALTIN
  163,1451
  % 0,11
 • BIST
  105.268
  % 1,30
‘Gülen Türkiye’ye kaçırılacaktı’ iddiasına yanıt

‘Gülen Türkiye’ye kaçırılacaktı’ iddiasına yanıt

Amerikan Wall Street Journal (WSJ) gazetesi, iddianın, Rusya’nın ABD’deki son başkanlık seçimlerine müdahale edip etmediğini soruşturan hususi yetkili savcı Robert Mueller tarafından incelendiğini yazmıştı. Gazete Flynn ve aynı ismi taşıyan oğlu Michael Flynn’e, Gülen’in kaçırılarak Türkiye hükümetine teslim edilmesi karşılığında ödenebilecek ücretin 15 milyon doları bulabileceğini iddia etmişti.
BBC Türkçe’nin haberine göre Flynn’in avukatları gazetenin haberine yanıt vererek iddiaların “çirkin ve yanlış” olduğunu söyledi. Flynn’in avukatları Robert Kelner, Stephen Anthony ve Brian Smith, bugüne kadar müvekkilleri ile ilgili ortaya atılan her bir iddia ya da dedikoduya yanıt verme gereği hissetmediklerini belirterek “Son iddia fazla ileri gittiği ve ziyan verici olduğu için bu kuralımıza bir istisna getiriyoruz: iddialar asılsızdır” dedi.

İDDİA NEYDİ?

WSJ’nin haberine göre, Amerikan Federal Soruşturma Bürosu’nun (FBI) ajanları geçen sene Aralık ayı ortalarında New York’ta “21” adlı bir kulüpte, Flynn ve Türkiye hükümetini temsil eden kişiler arasında Fethullah Gülen konusunun görüşüldüğü bir toplantıyla ilgili olarak en az 4 kişinin ifadesini aldı. FBI’ın görüştüğü kişilerden biri, bu toplantıda Gülen’in kaçırılıp hususi bir uçakla Türkiye’de, şu anda PKK lideri Abdullah Öcalan’ın kalmakta olduğu İmralı adasındaki hususi cezaevine nakledilmesi teklifinin tartışıldığını öne sürdü.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?