Esed Rejimi Bombandırmana Devam Ediyor!

Esed Rejimi Bombandırmana Devam Ediyor!

Beşşar Esed rejimi ve destekçilerinin, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyinin ve Rusya'nın karar vermiş olduğu 5 saatlik ateşkes kararına rağmen Doğu Guta'nın farklı yerlerine düzenlenmiş olduğu saldırılar sonucunda yaklaşık olarak 19 sivil öldü. Tüm detaylar haberimizde...

169
0
PAYLAŞ
Esed Rejimi Bombandırmana Devam Ediyor!

Doğu Guta yer alan  Sivil Savunma  yetkililerinin vermiş olduğu bilgilere göre, rejim güçleri ve destekçisi Rusya, BMGK’nin  geçtiğimiz günler almış olduğu ateşkes kararına rağmen Doğu Guta’yı  bugünde vurmaya devam ediyor. Başkent Şam’da yer alan muhaliflerin kontrolünde bulunan Doğu Guta’nın Duma ve Haresta ilçeleriyle Sakba, Arbin, Hammuriye, Beyt Sava, Cisrin, Misraba, Kefer Batna ve Zemelke ilçelerinde yer alan sivil yerleşim yerlerine sabaha doğru hava saldırıları yapıldı. Yapılan saldırılar sonucunda  Zemelke’de 10, Cisrin’de 8, Sakba’da 1  olmak üzere yaklaşık olarak 19 sivil hayatını kaybetti. Hava saldırıları sonucunda yararlanan kişiler, sivil savunma ekipleri tarafından bölgede bulunan sağlık yerlerine götürülürken, devam eden bu saldırılar yüzünden ölü sayısının artması beklenmekte.

SON 18 GÜNDE 881 SİVİL YAŞAMINI YİTİRDİ!

Sivil Savunma yetkililerin vermiş olduğu son bilgilere göre, rejim güçleri ve destekçilerinin, muhaliflerin  kontrolü altında yer alan Doğu Guta’ya 19 Şubat-7 Mart tarihlerinde düzenlemiş olduğu hava ve kara saldırılarında yaklaşık olarak 862  sivil vefat etti. Doğu Guta’da  bugün yapılan saldırılarla birlikte son 18 gün içerisinde ölen sivillerin sayısı 881’e kadar artış gösterdi.

BMGK, 24 Şubat’ta  almış olduğu başta Doğu Guta bölgesi olmak üzere Suriye genelinde bir ateşkes ilan edilmesini dile getirmişti. “Gecikmeksizin” hayata  geçirilmesi vurgulanan ateşkesin nasıl başlayacağı ise belirsizdi. Rusya, BMGK ‘nin vermiş olduğu ateşkes kararının  her gün 09.00-14.00 (TSİ 10.00-15.00) saatlerinde geçerli olacağını vurgulayıp, rejimin bu duruma uyacağını ifade etmişti.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK