ABD’den Önemli İran Açıklaması! Kriz Kapıda!

ABD’den Önemli İran Açıklaması! Kriz Kapıda!

Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Sanders, İran'ın nükleer silahları hakkında İsrail'in kanıtlamış olduğu belgelerin ve açıklamaların farkında olduklarını vurgulayarak, ''İran bu nükleer silaha hiç bir zaman sahip olmamalı. Bu durum ABD'nin uzun zamandan beridir bildiği bir gerçeği yansıtıyor'' dedi.

121
0
PAYLAŞ
ABD'den Önemli İran Açıklaması! Kriz Kapıda!

Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Sanders İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nu dün gerçekleştirmiş olduğu toplantı hakkında oldukça önemli bir yazılı açıklamada bulundu. İran’ın nükleer programı süreci hakkında bilgilerinin olduğunu ve İsrail’in ortaya çıkardığı belgeleri özellikle dikkate aldıklarını belirten Sanders, ” İran bu nükleer silaha hiç bir zaman sahip olmamalı. Bu durum ABD’nin uzun zamandan beridir bildiği bir gerçeği yansıtıyor. İran tüm anlaşma ve uyarılara rağmen dinamik ve gizli bir nükleer silah programını devam ettiriyor. Bunu herkesten ve kendi halkından sürekli gizleme çalıştı fakat ne yaptıysa bir türlü başarılı olamadı” dedi.

“İRAN NÜKLEER SİLAHA SAHİP OLMAMALI”

Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Sanders, ” İran komşu ülkeleri başta olmak üzere diğer ülkelere karşı oldukça yıkıcı olan silahları kullanacağını dile getirdi. Bu nedenle İran rejimi hiç bir zaman nükleer silaha sahip olmamalı” açıklamasını yaptı.

İsrail başbakanı Netanyahu’nun İran hakkında yapmış olduğu açıklamalar ile ilgili değerlendirmede bulunan ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo da yapmış olduğu yazılı açıklamada,”İsrail başbakanı Netanyahu’nun ortaya dökmüş olduğu belgeler  İran’ın nükleer silah programını gizlice sürdürdüğünü gözler önüne seriyor. İran,  halkından ve tüm dünyadan gizli bir biçimde nükleer silah ve füze  sistemlerini geliştirmeye devam etti. İran bu zamana kadar  büyük atomsal arşivi dünyadan ve Uluslararası Atom Enerjisi Ajansından hep gizledi” ifadelerine yer verdi. Gelişmeler oldukça sizlere bilgi vereceğiz.

 

 

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK