Ataşehir’de Ihlamur Festivali Düzenlendi

Ataşehir’de Ihlamur Festivali Düzenlendi

İstanbul Ataşehir semtinde Ihlamur Festivali yapıldı. Bir çok vatandaş hoş koku içerisinde Ataşehir'de ıhlamur topladı. Ataşehir belediyesinin yapmış olduğu bu festivale bir çok vatandaş katılım gösterdi...

15
0
Paylaş

Ataşehir belediyesinin yapmış olduğu bu festivale bir çok vatandaş  katılarak ıhlamur topladı.Hoş kokular içerisinde ıhlamur toplayan vatandaşlar renkli görüntülerin oluşmasına neden oldu. Ataşehir Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu ve yaklaşık olarak 2 gün sürecek olan Uluslararası Ataşehir Ihlamur Festivali  bugün başladı. Ataşehir Atatürk Mahallesi’nde yer alan Atapark’ta yapılan festivalde, bir çok vatandaş gökdelenler ve binaların arasında yer alan ıhlamur ağaçlarına tırmanarak toplamaya başladı. Sağlık açısından çok faydalı olmasının yanı sıra kokusuyla bir çok kişiyi etkileyen  ıhlamurun toplanması renkli görüntülere yol açtı. Bazı vatandaşlar merdiven sayesinde ıhlamur toplarken bazıları ağaçlara tırmanarak topladı.

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, festival alanını ziyaret ederek vatandaşlarla muhabbet etti. Ayrıca festival hakkında açıklamalar yapan İlgezdi, ”Ataşehir’de bir ilki yapıyoruz. Burada yaklaşık olarak 2 bin tane ıhlamur ağacı yer alıyor. Her şey oldukça güzel gidiyor. Bugün Allah’ın izniyle 200 ıhlamur ağacı daha dikeceğiz Ataşehir’e. Anadolu’nun neredeyse her ilinden vatandaşlarımız geldi. Kendi memleketlerine ait yöresel ürünlerin tanıtımını yapıyorlar. Festival gayet güzel devam ediyor. Yaklaşık iki gün sürecek. Paneller olacak. Festivalimiz devam edecek. Ayrıca Bulgaristan ve Küba’dan gelen misafirlerimiz bulunuyor. Onlarda kendi yörelerinin şeylerini tanıtacak. Belediye görevlilerinin toplamış olduğu ıhlamurları gönüllü kadınlar kurutabilecek. Ihlamurları ayıklayan kadınlar, ”Toplanan ıhlamurları ayıklamaya çalışıyoruz. Çok güzel gidiyor. Hem bir yaprak hem bir çiçek şeklinde ayıklıyoruz. Ataşehir’de böyle güzel festivallerin yapılması sevindirici” dedi.

CEVAP VER