-

Lise Sunumunda Ekran Hacklendi, Cinsel İçerikli Görüntüler Gösterildi

Teknoloji Haberleri 8 Kasım 2016 - 22:00
Rugby yıldızı Jarryd Hayne'in bir lisede yaptığı sunum esnasında, ekranda aniden +18'lik film sitesine ait içerikler ve kodlar göründü.
Lise Sunumunda Ekran Hacklendi, Cinsel İçerikli Görüntüler Gösterildi

ABD’deki Robina Devlet Lisesi’nde, siber güvenlik üzerine gerçekleştirilen oturumda sahnede rugby yıldızı Jarryd Hayne varken talihsiz bir olay yaşandı. Lise öğrencilerinden bir tanesinin söz aldığı sırada sunumun yapıldığı ekran hacklendi ve cinsellik üzerine yayın yapan bir film sitesine ait içerikler gösterilmeye başlandı. İronik olan kısım ise olayın, Hayne’in sunumu Norton Security adına yaptığı sırada gerçekleşmesi.

GÖRÜNTÜLERİN YAYINLANMASINA ENGEL OLAMADI

Dersin bir parçası olarak telefonundaki tarayıcı üzerinden sunumu gerçekleştirdiği sırada bu olayın yaşanmasına Hayne’in telefonunun sebep olduğu söylenmiş olsa da daha sonra Norton Security’den Paul Savvides, görüntülerin Hayne’e ait olmadığını doğruladı. Hayne ise görüntülerin asla kendisine ait olmadığını, sunumu kesmek için elinden geleni yapmış olsa da görüntülerin yayınlanmasına engel olamadığını söyledi. Hayne’in sunum esnasında iPhone kullandığını söyleyen Savvides, görüntülerin ise bir Samsung cihazından geldiğini söyledi. Gelen raporlara göre bir hacker, sunumun yapıldığı ekrana man-in-the-middle attack ile saldırarak kendi telefonundaki cinsel içerikli görüntüleri ekrana yansıtmış.

İÇERİK YORUMLARI
Son Dakika Güncel Haberler
Ataşehir Haber Servisi © 2016 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Yazılım ve Tasarım
Wordpress Tema