-

Galatasaray, 6 Futbolcuyla Yollarını Ayırma Kararı Aldı

Spor Haberleri 27 Ekim 2016 - 11:02
Galatasaray, devre arasında 6 futbolcusunu takımdan gönderme kararı aldı. Sarı-kırmızılılar, böylece oyunculara ödediği yaklaşık 10 milyon liradan da kurtulacak.
Galatasaray, 6 Futbolcuyla Yollarını Ayırma Kararı Aldı

Gaatasaray’da yeniden yapılanma operasyonu başlatan Dursun Özbek yönetimi, sezon öncesi Olcan Adın, Ryan Donk, Bilal Kısa, Blerim Dzemaili ve Jose Rodriguez’in de aralarında bulunduğu 16 futbolcuyla yollarını ayırmıştı. Özbek yönetimi operasyona devre arasında devam edecek.

Teknik direktör Jan Olde Riekerink’in görüşleri doğrultusunda hazırlanan yeni ‘gönderilecekler’ listesinde tam 6 futbolcu yer alıyor.

SATMA PLANI

Bazıları tamamen gözden çıkarılan bu oyuncuların öncelikle satılması planlanıyor. Eğer satılamazlarsa kiralık olarak elden çıkarılacak. Galatasaray böylelikle bu oyunculara ödediği yaklaşık 10 milyon liradan da kurtulacak. İşte o isimler ve aldıkları yıllık ücretler:

SALİH DURSUN:

1.5 milyon TL

MARTIN LINNES:

950 bin Euro. 2 milyon Euro civarında bir teklif gelirse satılacak, aksi halde kiralanacak.

UMUT GÜNDOĞAN:

1.5 milyon TL

HAMİT ALTINTOP

Maç başı ücret ve prim alıyor.

ENDOĞAN ADİLİ:

500 bin Euro

JEM PAUL KARACAN:

600 bin Euro

Galatasaray’da kadro dışı bırakılan Endoğan Adili, Jem Paul Karacan ve Umut Gündoğan, her sabah 09.30’da Florya Metin Oktay Tesisleri ‘ne gelip antrenman yapıyor ve sık sık ayak tenisi oynuyor.

İÇERİK YORUMLARI
Son Dakika Güncel Haberler
Ataşehir Haber Servisi © 2016 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Yazılım ve Tasarım
Wordpress Tema