-

Arda Turan’ın Milli Takım’a Dönme İhtimali Yükseliyor

Spor Haberleri 27 Eylül 2016 - 18:05
Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Arda Turan'ın Milli Takım'a dönmesi konusunda henüz karar vermedi ancak dönüş olasılığı gitgide yükseliyor.
Arda Turan’ın Milli Takım’a Dönme İhtimali Yükseliyor

Her şey, 2 Eylül’de A Milli Takım kafilesinin Beştepe’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ziyaretiyle başlamıştı. Bu görüşme sonunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye Futbol direktörü Fatih Terim ile kısa süren özel bir görüşme yaptığı ve “Polemikler Milli Takım’ı yıpratır. Arda kararınızı gözden geçirmenizi rica ediyorum” dediği öne sürülmüştü.

Fanatik’in haberine göre; sürecin devamında Arda Turan’ın da Barcelona’da formunun zirvesine çıkması, 29 yaşındaki oyuncuya milli takım kapılarını tekrar araladı. İşin bir ‘kişisel çekişme’ gibi algılanmasını istemeyen Terim’in 6 Ekim’de Ukrayna, 9 Ekim’de de İzlanda ile oynanacak 2018 Dünya Kupası eleme maçlarına kaptanını tekrar davet etme olasılığı hayli yükseldi.

Terim’in yakın çalışma arkadaşlarının da, Arda ile ilgili sorulara, “Düşünüp en doğru kararı vereceğiz” yanıtlarını verdiği öğrenildi. Arda, Barça’da 8 maçta 4 gol 4 asist ile İspanya’da vitrine çıktı.

NEDEN ALIR NEDEN ALMAZ!

Hürriyet Spor Müdürü Mehmet Arslan da bugünkü yazısında Fatih Terim Arda Turan olayına şu açıdan baktı:

“Arda konusunda Terim henüz karar vermedi. Bu satırları yazarken yapacağı bazı görüşmeler kararında etkili olabilir. Ve düşüncemi yazayım…

Terim şu anda Arda’yı çağırmakla çağırmamak arasında gidip geliyor. Düne kadar çağrılmama olasılığı vardı ama cuma gününe kadar Arda’nın Milli Takım’a dönme ihtimali giderek yükseliyor.

TERiM NiYE ALMAZ

Arda Turan’ı açıklamalarına rağmen kadroya alırsa, “Karizmam çizilir” endişesi yaşar. Daha önce yaptığı açıklamaların tam tersi bir tavır sergilemiş olur’Madem ihtiyaç vardı daha önce neden almadın’ sorusuna muhatap olur.’Arda, Fatih Terim’i dize getirdi’ söylentilerinin önünü alma şansı kalmaz.

NiYE ALIR

Egosunu bir yana bıraktığını tüm ülkeye gösterme fırsatı bulur. Milli Takım’ın formda bir Arda Turan’a ihtiyacı olduğunu düşünebilir. Arda’yı davet ederse daha da büyüyecektir.”

İÇERİK YORUMLARI
Son Dakika Güncel Haberler
Ataşehir Haber Servisi © 2016 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Yazılım ve Tasarım
Wordpress Tema