-

Yüksel Aytuğ’dan Oylum Talu’ya: Ağla Oylum, Utanma, Ağla

Gündem Haberleri 26 Ekim 2016 - 14:28
Sabah yazarı Yüksel Aytuğ, darbe girişiminde çocuklarını kaybeden annelerin konuk olduğu programda ağlamamak için kendiyle adeta bir savaş veren Oylum Talu'ya çağrıda bulundu.
Yüksel Aytuğ’dan Oylum Talu’ya: Ağla Oylum, Utanma, Ağla

15 Temmuz darbe girişiminde çocuklarını kaybeden şehit anneleri, Habertürk’te canlı yayın konuğu oldu. Duygusal anların yaşandığı programda, sunucu Oylum Talu da gözyaşlarına hakim olamadı.

“VİZDANIN VARSA AĞLARSIN”

Sabah Gazetesi’nden Yüksel Aytuğ’un, ‘Ağla Oylum, utanma, ağla…’ başlıklı yazısı şöyle: “Televizyonculuğun adı konulmamış kurallarından biridir. Konu ne kadar dramatik olursa olsun, bir spiker ya da sunucu, verdiği haberin, yaptığı sohbetin psikolojik etkisinden uzak durmalı, ekranda asla ağlamamalıdır. Ben buna katılmıyorum. Eğer hissediyorsan, taştan değil de etten kemikten yapılmışsan ve hepsinden önemlisi vicdanın varsa, ağlarsın.

“ÖYLE ŞEYLER ANLATTILAR Kİ…”

İşte o yüzden pazar Sabahı Habertürk ekranlarında Oylum Talu ile beraber ben de gözyaşı döktüm. Konukları, 15 Temmuz Derneği üyeleriydi. Darbe kalkışması sırasında yakınlarını yitiren aileler ile gaziler stüdyodaydı. Öyle şeyler anlattılar ki, bırakın sunucu Oylum Talu’yu; taşlar, duvarlar ağlardı.

Habertürk yöneticilerinden ricam, bu ‘tarihi’ programı en az bir kez daha ekrana getirmeleri.”

İÇERİK YORUMLARI
Son Dakika Güncel Haberler
Ataşehir Haber Servisi © 2016 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Yazılım ve Tasarım
Wordpress Tema