-

Yeni Başkan Trump İsrail’e Övgüler Dizdi

Gündem Haberleri 11 Kasım 2016 - 14:45
İsrail'den Ortadoğu'daki tek demokrasi ve insan hakları savunucusu olarak bahseden ABD başkanı Donald Trump, İsrail'in çok sayıda insan için umut ışığını temsil ettiğini söyledi.
Yeni Başkan Trump İsrail’e Övgüler Dizdi

ABD’deki başkanlık seçimini kazanan Cumhuriyetçi Parti adayı Donald Trump, Filistin-İsrail müzakerelerinin doğrudan yapılmasından yana olduğunu belirtti.

“ULUSLARARASI ARABULUCULAR OLMAMALI”

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’ya yakınlığıyla bilinen “Israel Today” gazetesine açıklamalarda bulunan Trump, Filistin ile İsrail arasındaki barış görüşmelerinin uluslararası ara bulucular olmadan yapılmasına destek verdi.

“YAHUDİ HALKI BUNU GERÇEKLEŞTİRECEKTİR”

Trump, “Barış, tarafların kendi arasındaki görüşmelerle gerçekleşmeli, başkaları tarafından dayatılarak değil. İsrail ve Yahudi halkı bunu gerçekleştirecektir.” ifadelerini kullandı.

“İSRAİL VE ABD’NİN BİRÇOK ORTAK DEĞERİ VAR”

Hükümetinin adil ve kalıcı bir çözüm sağlanması için taraflara yardım etme noktasında önemli bir rol üstlenebileceğini dile getiren Trump, “Ben, İsrail’i ve halkını seviyorum ve saygı duyuyorum. İsrail ve ABD’nin ifade özgürlüğü, ibadet özgürlüğü ve tüm vatandaşlarına hayallerini gerçekleştirme fırsatı vermesi gibi birçok ortak değeri var.” diye konuştu.

“TEK DEMOKRASİ VE İNSAN HAKLARI SAVUNUCUSU”

İki ülke arasında ilişkilerin geliştirilmesini istediklerini vurgulayan Trump, “İyi biliyorum ki İsrail, Ortadoğu’daki tek demokrasi ve insan hakları savunucusu. İsrail çok sayıda insan için umut ışığını temsil etmektedir.” değerlendirmesinde bulundu.

“BARIŞ GÖRÜŞMELERİ NİSAN 2014’TE SONA ERDİ”

Filistin-İsrail barış görüşmeleri, İsrail’in Yahudi yerleşim birimi inşaatlarına devam etmesi, 1967 sınırları ile tutukluların serbest bırakılmasını kabul etmemesi nedeniyle Nisan 2014’te durmuştu.

İÇERİK YORUMLARI
Son Dakika Güncel Haberler
Ataşehir Haber Servisi © 2016 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Yazılım ve Tasarım
Wordpress Tema