-

Ukrayna’da Sahte Votka 28 Can Aldı

Gündem Haberleri 28 Eylül 2016 - 16:46
Ukrayna'nın Harkov bölgesinde son üç günde alkol zehirlenmesi nedeniyle 53 kişinin sağlık kurumlarına başvurduğu, bu kişilerden 28'inin hayatını kaybettiği bildirildi.
Ukrayna’da Sahte Votka 28 Can Aldı

Ukrayna’nın Harkov bölgesinde sahte votka nedeniyle 28 kişi hayatını kaybetti.

Ukrayna’da gıda ürünlerinin güvenliği ve tüketicilerin korunmasından sorumlu devlet kurumu Gospotrebslujba’dan yapılan açıklamada, Harkov bölgesinde son üç günde alkol zehirlenmesi nedeniyle 53 kişinin sağlık kurumlarına başvurduğu, bu kişilerden 28’inin hayatını kaybettiği bildirildi.

KAÇAK ALKOL SATANLARA 10 YILA KADAR CEZA

Alkol zehirlenmesi nedeniyle hayatını kaybeden kişilerin “Pşeniçnaya” marka ve markasız açık votka tükettikleri belirlendi. Olayla ilgili soruşturma devam ederken, sahte votka satıldığı tespit edilen bazı mağazaların sahipleri gözaltına alındı. Kaçak alkol satışı yapan kişilerin 10 yıla kadar hapis cezasına çarptırılabileceği belirtiliyor.

TEDARİKÇİLER YETERİ KADAR DENETLENMİYOR

Ukrayna Tüketiciler Birliği’nden yapılan açıklamada, başkent Kiev’de de bazı marketlerde sahte alkol satışının yapıldığının tespit edildiği, büyük market zincirlerinin çoğu zaman tedarikçilerini yeteri kadar denetlemedikleri uyarısı yapıldı.

İÇERİK YORUMLARI
Son Dakika Güncel Haberler
Ataşehir Haber Servisi © 2016 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Yazılım ve Tasarım
Wordpress Tema