-

Süryani Kadim Mezarlığı’na Zarar Verildi

Gündem Haberleri 3 Kasım 2016 - 14:42
Adıyaman Süryani Kadim Mezarlığı'na gece saatlerinde tel örgüleri keserek giren kimliği belirsiz şahıs ya da şahıslar, üzerinde haç işareti olan 9 mezar taşına zarar verdi.
Süryani Kadim Mezarlığı’na Zarar Verildi

Adıyaman Süryani Kadim Mezarlığına gece saatlerinde girdiği tahmin edilen şahıs ya da şahıslar mezarlık içerisinde bulunan ve üzerinde haç işareti olan 9 mezar taşına zarar verdi.

TEL ÖRGÜLERİ KESEREK GİRDİLER

Edinilen bilgiye göre, Mara Mahallesi’nde yer alan Süryani Kadim Mezarlığına iddiaya göre gece geç saatlerde kimliği belirsiz şahıs ya da şahıslar mezarlık çevresinde bulunan tel örgüleri keserek girdi.

9 MEZAR TAŞINI KIRDILAR

Şahıslar mezarlık içerisinde bulunan ve üzerinde haç işareti olan 9 mezar taşını kırdı. Gündüz saatlerinde mezarlık taşlarının kırıldığını fark eden vatandaşlar durumu polis ekiplerine bildirdi.

OLAY YERİNDE İNCELEME YAPILDI

Kısa sürede olay yerine gelen Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri ve Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri olay yerine gelerek incelemelerde bulundu.

SADECE HAÇ İŞARETLİ MEZARLARA SALDIRDILAR

Mezarlık içerisinde incelemelerde bulunan polis ekipleri olayı gerçekleştiren şahıs ya da şahısların yakalanması için çalışma başlatırken mezarlık içerisinde sadece hac işareti bulunan mezar taşlarına zarar verilmesi ise dikkatlerden kaçmadı.

Konuyla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

İÇERİK YORUMLARI
Son Dakika Güncel Haberler
Ataşehir Haber Servisi © 2016 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Yazılım ve Tasarım
Wordpress Tema