-

Sunday Times: Akdeniz’e Üç Rus Denizaltısı Geçti

Gündem Haberleri 31 Ekim 2016 - 10:06
İngiliz gazetesi Sunday Times, üç Rus denizaltısının Akdeniz'e geçerek donanmaya katıldığını ve denizaltıların Suriye'deki hedefleri vurabilecek donanımda olduğunu yazdı.
Sunday Times: Akdeniz’e Üç Rus Denizaltısı Geçti

Sunday Times, üç Rus denizaltısının Akdeniz’deki Rus donanmasına katıldığını yazdı.

KRALİYET DONANMASI DOĞRULADI

Rus haber ajansı Ria Novosti’nin verdiği habere göre Sunday Times bu haberini İngiltere Kraliyet Donanması ve NATO’da adını açıklamadığı kaynaklara dayandırdı.

İKİSİ NÜKLEER DENİZALTI PROJESİ

Habere göre bu denizaltıların ikisi nükleer denizaltı projesi 971 ‘Şuka-B’ ve diğeri ise dizel-elektrik projesi ‘877 Paltus’. Geçen hafta İngiliz donanması gemilerin Akdeniz’e geçerken tespit etti.

SURİYE’DEKİ HEDEFLERİ VURABİLİR

Gazetenin kaynaklarına göre denizaltılar Suriye’deki hedefleri vurmak için füzeler “Kalibr” ile donatılmış durumda.

NATO DURUMDAN ENDİŞE DUYUYOR

Daha önce NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg yaptığı açıklamada Koalisyon ‘un Rus donanmasının Akdeniz’in doğusunda bulunmasından endişe duyduğunu söylemişti. Stoltenberg’e göre bu gemiler Halep bombardımanında kullanılabilecek.

RUSYA: HER ZAMAN AKDENİZ’DEYDİK

Rusya Dışişleri Bakanlığı ise yaptığı açıklamada endişelenmeyi gerektirecek bir şey olmadığını çünkü Rus gemilerinin daha önce ve her zaman Akdeniz’de olduklarını söyledi.

ÇOK SAYIDA GEMİ GÖREV BAŞINDA

Rusya’nın Akdeniz’deki Kuzey Filosu grubunda uçak gemisi Amiral Kuznetsov’un yanış sıra kruvazör gemisi ‘Büyük Petro’, anti-denizaltı gemileri ‘Severomorsk’ ve ‘Vitse-admiral Kulakov’ ayrıca destek gemileri bulunuyor.

İÇERİK YORUMLARI
Son Dakika Güncel Haberler
Ataşehir Haber Servisi © 2016 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Yazılım ve Tasarım
Wordpress Tema