-

Şanlıurfalı Şehidin Annesi: Onlar Kürt İse Ben Değilim

Gündem Haberleri 5 Ekim 2016 - 12:51
Hakkari'de terhisine 2 gün kala şehit olan Orhan İrkarlı'nın cenazesinde şehidin annesi "Onlar Kürt ise ben değilim." dedi.
Şanlıurfalı Şehidin Annesi: Onlar Kürt İse Ben Değilim

Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde PKK’lı teröristlerce yola tuzaklanan el yapımı patlayıcının askeri aracın geçişi sırasında infilak ettirilmesi sonucu şehit olan er Orhan İrkarlı, memleketi Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde toprağa verildi.

“ŞEHİTLER ÖLMEZ, VATAN BÖLÜNMEZ”

Şehit İrkarlı’nın (21) naaşı, Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanlığı Helikopter Filo Komutanlığında düzenlenen törenin ardından havayoluyla Diyarbakır’a, ardından da karayoluyla doğduğu Siverek ilçesine bağlı Güzelpınar Mahallesi’ne getirildi. Cenazeyi konvoyla karşılayan vatandaşlar, ellerinde Türk bayrakları taşıyarak “Şehitler ölmez, vatan bölünmez.” sloganı attı.

KÜRTÇE AĞITLAR

Şehidinin cenazesinin evinin önüne getirilişi sırasında ailesi ve yakınları Kürtçe ağıtlar yaktı. Şehidin bir yaşındaki oğlu Kasım, tören boyunca askerlerin kucağından inmedi.

ŞEHİDİN ANNESİ: ONLAR KÜRT İSE BEN KÜRT DEĞİLİM

Şehidin Annesi Halime İrkarlı, hem Türkçe hem de Kürtçe, “Hainler sevinmesin ben ayaktayım. Bir Orhan gitti, iki Orhan var. O kalleşlere hiç fırsat vermeyeceğiz, o kalleşlere keyif vermeyeceğiz. Onlar Kürt diye yanıma gelmesinler. Eğer onlar Kürt ise ben Kürt değilim, ben Türk’üm. Eğer onlar gidip benim oğlumu öldürüyorlarsa, onlar ne Kürt’tür ne Türk’tür. Kürt’lükte böyle bir şey yok. Eğer Kürt, Kürt’ü öldürüyorsa onlar Kürt değiller.” diyerek gözyaşı döktü.

TERHİSİNE 2 GÜN VARDI

Terhisine 2 gün kala şehit olan Orhan İrkarlı’nın 2 yıllık evli olduğu, anne ve babasının mevsimlik işçi olarak gittikleri Sivas’tan cenaze için döndükleri öğrenildi.

İÇERİK YORUMLARI
Son Dakika Güncel Haberler
Ataşehir Haber Servisi © 2016 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Yazılım ve Tasarım
Wordpress Tema