-

‘PPAP’ Guinness Rekorlar Kitabına Girdi

Gündem Haberleri 3 Kasım 2016 - 21:15
YouTube'da 400 milyonun üzerinde izlenen 'Pen Pinapple Apple Pen' resmen rekor kırdı!
‘PPAP’ Guinness Rekorlar Kitabına Girdi

Japon komedyen Piko Taro’nun seslendirdiği 45 saniyelik şarkı, dünyanın en prestijli listelerinden Billboard Hot 100’e girmeyi başararak ve sadece kendi kanalında bile 140 milyonun üzerinde izlenmeye ulaşarak Guinness Rekorlar Kitabı’na girmeye hak kazandı.

JUSTIN BIEBER: BU ARALAR EN SEVDİĞİM ŞARKI

53 yaşındaki Japonyalı komedyen Daimaou Kosaka’nın ‘Piko Taro’ tiplemesiyle YouTube’da yayınlayarak viral başarı kazanan ‘Pen Pinapple Apple Pen’ (PPAP) şarkısı, geçtiğimiz eylül ayında internette yayılınca dünyanın en önemli listelerinden Billboard Hot 100’e girmeyi başardı.

89 milyon takipçisi olan şarkıcı Justin Bieber’ın ‘bu aralar en sevdiğim şarkı’ diyerek şarkıyı tweet’lemesi de sosyal medyada büyük infial yaratınca şarkının ünü tüm dünyayı kasıp kavurdu.

400 MİLYON TIKLANDI

Piko Taro’nun tuhaf klibi, PSY’nin ‘Gangnam Style’daki başarısına benzer şekilde yükselip 70 milyonun üstünde izlenme elde edince komedyen, birkaç gün önce şarkının 2 dakikalık uzun versiyonunu yayınladı. Sadece dört günde 10 milyona yakın izlenme oranı elde eden videoyu dünyanın dört bir yanındaki sosyal medya kullanıcıları da cover’lamış ve şarkı ‘Gangnam Style’ ve ‘Harlem Shake’ benzeri bir başarı elde etmişti.

The Guardian’ın haberine göre Japonya’da büyük olay olan ‘PPAP’ dünya çapında toplam 400 milyon izlendi.

Billboard Hot 100 listesine en son girmeyi başaran Japon, 1990 yılında ‘The Right Combination’ adlı şarkısıyla Seiko Matsuda olmuştu.

İÇERİK YORUMLARI
Son Dakika Güncel Haberler
Ataşehir Haber Servisi © 2016 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Yazılım ve Tasarım
Wordpress Tema