-

Kasırgada Arabaya Sıkışan Kartal Kurtarıldı

Gündem Haberleri 10 Ekim 2016 - 11:28
Amerika'da Matthew Kasırgası'nın etkisini kaybetmesiyle birlikte acil yardım hattını arayan bir kişi, aracının ön mazgalına sıkışan kartalın kurtarılması için yardım istedi.
Kasırgada Arabaya Sıkışan Kartal Kurtarıldı

ABD’nin Florida eyaletinde Matthew Kasırgası’nın etkisini kaybetmesiyle birlikte acil yardım hattı 911’e çok ilginç bir telefon geldi. Telefondaki kişi aracının ön mazgalına sıkışan kartalın kurtarılması için yardım istiyordu.

FACEBOOK SAYFASINDAN YAYINLANDI

Jacksonville kentinde yaşanan olayın fotoğraflarını polisler Facebook sayfasından yayınladı. Zor durumdaki kartala Kuş Acil Yardım ekibi müdahale etti. Uzun uğraşlar sonucu kurtarılan 7 yaşındaki erkek kartala kasırgadan esinlenerek “Matthew” adı verildi. Görevliler tarafından hayvan barınağına götürülen Matthew, bakımları yapıldıktan sonra doğaya bırakılacak.

BİNLERCE KİŞİYİ OLUMSUZ ETKİLEDİ

Karayipler’de büyük yıkıma neden olan Matthew kasırgası dün ABD kıyılarına ulaştı. Ülkeye girmeden önce etkisini kaybeden kasırga nedeniyle üç farklı eyalette 11 kişi yaşamını yitirdi. Matthew Kasırgası’nın 900 kişinin ölümüne neden olduğu Haiti’de ise 1 milyon kişi bu doğal felaketten olumsuz etkilendi. Birleşmiş Milletler 350 bin kişinin acil insani yardıma gereksinim duyduğunu, binlerce kişinin de evsiz kaldığını açıkladı.

İÇERİK YORUMLARI
Son Dakika Güncel Haberler
Ataşehir Haber Servisi © 2016 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Yazılım ve Tasarım
Wordpress Tema