-

Kanada’da Denizden Gelen Gizemli Ses Hayvanları Kaçırdı

Gündem Haberleri 5 Kasım 2016 - 11:06
Kanada'nın ıssız kuzeydoğu bölgesinde bulunan Fury ve Hecla Boğazı'nda, deniz yüzeyinden gelen gizemli sesin bölgedeki hayvanları kaçırdığını iddia etti.
Kanada’da Denizden Gelen Gizemli Ses Hayvanları Kaçırdı

Nunavut eyaletinde yer alan kanalın çevresinin yaz-kış bölgedeki en verimli av alanlarından biri olduğunu ifade eden yerel yetkili Paul Quassa, “Bu yaz ise neredeyse hiç vahşi yaşam yok. Bunlar o gizemli şey yüzünden yaşanıyor.” dedi.

GİZEMLİ SESİN SEBEBİ NE?

Bölgeyi ziyaret ettiğini ancak bahsedilen sesi duymadığını belirten bir başka yerel yetkili George Qulaut ise yaban hayatındaki azalmayı doğrulayarak, “O bölge, balinaların ve fokların göç yolu üzerindeydi. Bu yaz ise hiçbiri yok.” diye konuştu. Boğazdan geçen özel bir yatta bulunan personel de sesi duyduklarını doğruladı.

Boğazdan ‘vızıldama’ sesiyle ilgili CBC News’te yer alan haberde, yaşananlara bölgede sondaj çalışmalarında bulunan maden şirketlerinin sebep olabileceği belirtildi. Sese, hayvanları bölgeden uzaklaştırmak için Greenpeace tarafından yerleştirilen bir cihazın sebep olabileceği de iddia edildi.

İÇERİK YORUMLARI
Son Dakika Güncel Haberler
Ataşehir Haber Servisi © 2016 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Yazılım ve Tasarım
Wordpress Tema