-

İstanbul Barosu Seçimlerinde Tahir Elçi Protestosu

Gündem Haberleri 22 Ekim 2016 - 16:02
Dünyanın en büyük barosu İstanbul Barosu Başkanlığı için yeniden aday olmayan Ümit Kocasakal'ın konuşması sırasında sahneye çıkan bir grup avukat, Tahir Elçi posteri açtı ve slogan attı.
İstanbul Barosu Seçimlerinde Tahir Elçi Protestosu

Avrupa’nın ve dünyanın en büyük barosu olan İstanbul Barosu’nda seçim heyecanı yaşanıyor. Haliç Kongre Merkezi’nde iki gün sürecek olan İstanbul Barosu Genel Kurulu, Genel Kurul Başkanlık Divanı seçimi ile başladı. 5 adayın başkan olmak için yarışacağı genel kurulda yeniden aday olmayan mevcut başkan Ümit Kocasakal’ın konuşması sırasında ellerinde Tahir Elçi’nin fotoğrafını taşıyan bir grup avukat salona girdi.

SAYGI DURUŞUYLA BAŞLADI

Divan Başkanlığı’na Prof. Dr. Duygun Yarsuvat’ın seçildiği kongre, Atatürk, şehitler ve vefat eden avukatlar için yapılan bir dakikalık saygı duruşu ile yapıldı. Saygı duruşunun ardından istiklal marşı okundu.

5 ADAY YARIŞACAK

Mevcut başkan Ümit Kocasakal’ın aday olmadığı kongrede, Önce İlke Çağdaş Avukatlar Grubu’nun adayı Mehmet Durakoğlu, Özgürlükçü Çağdaş Avukatlar’ın adayı Several Ballıkaya Çelik, İstanbul Milliyetçi Avukatlar Grubu’nun adayı Ali Rıza Kaplan, Hukukun Üstünlüğü Platformu’nun adayı Mehmet Sarı ve bağımsız aday Ömer Kavilli başkan olmak için yarışacak.

BİR GRUP AVUKAT TAHİR ELÇİ’NİN FOTOĞRAFI İLE SALONA GİRDİ

Kongre’nin yapılacağı salona, Türk bayrağı, Atatürk posteri ve öldürülen Diyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi posterleri asıldı. 6 yıldır başkanlık yapan, bu kongrede aday olmayan mevcut Başkan Ümit Kocasakal’ın konuşmaya başladığı anda bir grup avukat, ellerinde Tahir Elçi’nin fotoğrafı ile salona girdiler. “Tahir Elçi onurumuzdur” sloganı atan grup, bir süre sonra salondan ayrıldı. Ümit Kocasakal’ın konuşmasına devam ettiği kongre, başkan adaylarının konuşmaları ile sürecek.

İÇERİK YORUMLARI
Son Dakika Güncel Haberler
Ataşehir Haber Servisi © 2016 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Yazılım ve Tasarım
Wordpress Tema