-

Gaziantep’te Yumurtadan 4 Ayaklı Civciv Çıktı!

Gündem Haberleri 1 Kasım 2016 - 20:38
Gaziantep'te Tekin Öztürk isimli tavukçunun kuluçkaya yatırdığı tavuklarından bir tanesinin 12 civcivi oldu. Civcivlerden birisi ise dört ayaklı olarak yumurtadan çıktı.
Gaziantep’te Yumurtadan 4 Ayaklı Civciv Çıktı!

Gaziantep’in İslahiye ilçesinde, yumurtadan 4 ayaklı çıkan civciv sahibini ve görenleri şaşırttı. İlçede 20 yıldır tavukçuluk yapan Tekin Öztürk’ün kuluçkaya yatan tavuklarından bir tanesinin 4 gün önce 12 civcivi oldu.

4 AYAKLI OLDUĞU ANLAŞILDI

Civcivlerden birisinin 4 ayağı olduğunu fark eden ve ilk defa böyle bir olayla karşılaştığını belirten Öztürk, civcivin fazla yaşamayacağını düşündüğünü, ancak hayvanın yaşamasının kendisini sevindirdiğini söyledi. Yaklaşık 50 tavuğu bulunduğunu aktaran Tekin Öztürk, 4 ayaklı civcivi duyan vatandaşların da hayvanı görmeye geldiğini ifade etti.

ANTİBİYOTİK KULLANIMINDAN OLUŞABİLECEĞİ SÖYLENİYOR

Veteriner hekim Mehmet Şimşek, yumurtanın gelişimi esnasında bu tür olayların görülebileceğini belirterek, bunun genetik bozukluktan kaynaklanabileceği gibi hayvanın geçirdiği bir hastalıktan ya da antibiyotik kullanımından oluşabileceğini kaydetti. Şimşek, civcivin ayaklarını kullanmasında sorun olmayacağını, ancak ilerleyen zamanlarda fazla olan ayakların ameliyatla alınabileceğini de sözlerine ekledi.

İÇERİK YORUMLARI
Son Dakika Güncel Haberler
Ataşehir Haber Servisi © 2016 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Yazılım ve Tasarım
Wordpress Tema