-

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ne Kayyum Atandı

Gündem Haberleri 1 Kasım 2016 - 20:39
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'ne kayyum olarak Etimesgut Kaymakamı Cumali Atilla atandı.
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ne Kayyum Atandı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ne kayyum atandı. Kayyum olarak Etimesgut Kaymakamı Cumali Atilla görevlendirildi. Belediye eş başkanları Gültan Kışanak ve Fırat Anlı kısa süre önce tutuklanmıştı.

TUTUKLANARAK CEZAEVİNE GÖNDERİLDİLER

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen terör soruşturması çerçevesinde 25 Ekim’de gözaltına alınan Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanları Gültan Kışanak ve Fırat Anlı, önceki gün çıkarıldıkları mahkemece, “Terör örgütüne üye olma suçundan” tutuklanarak, Kocaeli Kandıra F Tipi Kapalı Cezaevi’ne gönderilmişti.

KAYYUM YARIN SABAH GÖREVİNE BAŞLAYACAK

İçişleri Bakanlığı, belediyeye, Ankara’nın Etimesgut İlçe Kaymakamı Cumali Atilla’yı kayyum olarak atadı. Atilla’nın yarın sabah göreve başlayacağı tahmin ediliyor.

CUMALİ ATİLLA KİMDİR

1964 Elazığ doğumlu olan Cumali Atilla ilk ve orta öğrenimini Elazığ’da, Yükseköğrenimini İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinde tamamladı. 1990 Yılında Erzincan Kaymakam adayı olarak göreve başladı. Dil eğitimi ve yönetim sistemi konularında çalışmalar yapmak üzere 8 ay İngiltere’de bulundu. 3 yıllık staj dönemi içerisinde Çorum Uğurludağ ve Afyon Çobanlar ilçesinde Kaymakam vekilliği görevini yürüttü. Daha sonra sırayla Giresun’un Piraziz, Muş’un Malazgirt, Bolu’nun Mengen Kaymakamlığı, Diyarbakır Vali Yardımcılığı ve Konya Beyşehir Kaymakamlığı görevinde bulundu. 23 Eylül 2011 tarihinde Etimesgut Kaymakamlığı görevine başlayan Atilla evli ve 3 çocuk babasıdır.

İÇERİK YORUMLARI
Son Dakika Güncel Haberler
Ataşehir Haber Servisi © 2016 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Yazılım ve Tasarım
Wordpress Tema