-

Cezaevinden Çıkan Koca Boşanma Davası Açan Eşine Kızdı, Banka Müdürünü Öldürdü

Gündem Haberleri 7 Kasım 2016 - 21:35
Kayseri'de cezaevinden çıkan Nurettin Yürek, kendisine boşanma davası açan eşinin çaycı olarak çalıştığı banka şubesini bombalı tüfekle basıp banka müdürünü vurdu. Çatışmada yaralanan saldırgan da hastanede öldü.
Cezaevinden Çıkan Koca Boşanma Davası Açan Eşine Kızdı, Banka Müdürünü Öldürdü

Kayseri’nin Develi ilçesinde bir süre önce cezaevinden çıkan Nurettin Yürek, boşanma davası açan ve mahkeme tarafından uzaklaştırma kararı verilen eşi Asiye Yürek’in çaycı olarak çalıştığı banka şubesine geldi. Hakkında runbatsız silah bulundurmak, oto hırsızlığı, hırsızlık ve yağma suçlarından 17 ayrı dosya bulunan Nurettin Yürek, elindeki pompalı tüfekle güvenlik görevlisini etkisiz hale getirerek banka içerisinde eşini aramaya başladı.

TARTIŞTIĞI BANKA MÜDÜRÜNÜ ÖLDÜRDÜ

Bu sırada gürültü üzerine ne olduğunu öğrenmek için odasından çıkan Şube Müdürü Recep Taştan, Nurettin Yürek’in yanına geldi. Yürek’in eşini aradığını öğrenen Müdür Taştan, “Asiye hanım burada yok” dedi. Bu yanıta sinirlenen öfkeli koca Yürek, eşi Asiye Yürek’i sakladıklarını öne sürdüğü Taştan ile tartıştıştı. Kısa süren tartışmanın ardından Yürek’in pompalı tüfekle ateş açtığı şube müdürü Taştan olay yerinde yaşamını yitirdi.

POLİSİN AÇTIĞI ATEŞLE YARALANDI

Banka çalışanları panik ve korku yaşarken ihbar üzerine gelen polis ekibi, Yüreke teslim olması için çağrıda bulundu. Ancak banka çalışanlarını tehdit eden Yürek, polisin açtiği ateş sonucu yaralandı. Ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan Yürek, kurtarılamadı.

1 AY ÖNCE ATANMIŞTI

Polis, olayla ilgili soruşturma başlatırken, yaşamını yitiren Recep Taştan’ın evli ve bir çocuk babası olduğu, ayrıca 1 ay önce olayın meydana geldiği banka şubesine atandığı öğrenildi.

İÇERİK YORUMLARI
Son Dakika Güncel Haberler
Ataşehir Haber Servisi © 2016 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Yazılım ve Tasarım
Wordpress Tema