-

Çekler Ödemeleri Deri Altına Yerleştirilen Çiple Yapacak

Gündem Haberleri 28 Eylül 2016 - 11:52
Çekya'da yaşayan 20 kişi alışverişlerini derilerinin altına yerleştirilen çiplerle yapmaya hazırlanıyor.
Çekler Ödemeleri Deri Altına Yerleştirilen Çiple Yapacak

Çekya’da yaşayan 20 kişi bundan sonra alışverişlerini derilerinin altına yerleştirilen çiplerle yapacak. Bilim kurgu senaryolarını günlük hayata taşıyan uygulamanın tek sıkıntısı, ödemelerin şimdilik sadece bitcoin ile yapılabiliyor olması.

12X12 MİLİMETRE BOYUTUNDA

Ödeme yapmayı mümkün kılan çipin boyutunun 12×12 milimetre olduğunu belirten Çek Radyosu, cihazın sol elin arka tarafına, başparmak ve işaret parmağı arasına yerleştirildiğini kaydetti.

Çiplerin steril olacağını ve kişilerin yerleştirme işlemini tek başlarına yapabileceklerini aktaran Paralelní Polis sivil toplum örgütü temsilcisi Jan Hubik, “Satın alırsanız steril ambalaj içinde ulaştırılacak, çip şırınganın içinde olacak. Yapmanız gereken tek şey, elinizi dezenfekte etmek, ambalajı steril bir ortamda açmak ve çipi enjeksiyon gibi derinin altına yerleştirmek.” dedi.

Deri altına çip yerleştirmek isteyen kişi sayısının günden güne arttığını belirten Hubik, “Bu türden ilk etkinliği geçtiğimiz ocak ayı sonlarında yaptık. İkincisini de eylülde düzenledik. Bu sefer ilgi duyan kişi sayısı 2 kat fazlaydı.” diye konuştu.

Kaynak: Sputnik Türkiye

İÇERİK YORUMLARI
Son Dakika Güncel Haberler
Ataşehir Haber Servisi © 2016 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Yazılım ve Tasarım
Wordpress Tema