-

Avladığı Kekliklerin Fotoğrafları Büyük Ceza Getirdi

Gündem Haberleri 4 Aralık 2016 - 16:06
Kaçak avlanan şahıs için ceza büyük oldu. Hem kaçak avlanan hem de avladığı keklik kuşlarının fotoğraflarını sosyal medya hesabında paylaşınca olan oldu 6 bin TL ceza geldi.
Avladığı Kekliklerin Fotoğrafları Büyük Ceza Getirdi

Olay Iğdır’da geçiyor kaçak bir şekilde keklik avlayan şahıs bunu sosyal paylaşım sitesinde paylaşınca kendini ele verdi. Fotoğrafı paylaşmasından dolayı kaçak avlandığı konusunda soruşturma açıldı ve kaçak avlandığı tespit edilince para cezasına verildi.

Iğdır’da kaçak şekilde avlanan bununla da yetinmeyip avladığı kekliklerin fotoğraflarını sosyal paylaşım sitesine yükleyen bir kişiye Orman ve Su İşleri Şube Müdürlüğü’nce 6 bin 84 lira para cezası verildi. Alınan bilgiye göre Y.A isimli kişi Tuzluca ilçesinde avcılık belgesi ve avlanma pulu olmadığı halde kaçak avlanmaya çıktı. Y.A, kaçak avladığı 16 kekliğin fotoğraflarını sosyal paylaşım sitesinden paylaştı. Fotoğrafları inceleyen Orman ve Su İşleri Bakanlığı Av Koruma ekipleri, yapılan araştırma sonucunda avın kaçak şekilde gerçekleştirildiğini tespit etti. Bunun üzerine avcının bilgileri, Iğdır Orman ve Su İşleri Şube Müdürlüğü yetkililerine bildirildi.

keklik

Y.A adlı şahsın adresine ulaşan şube görevlileri, 16 keklik için 5 bin 600 ve belgesiz avcılıktan 484 lira olmak üzere 6 bin 84 lira ceza kesti. Iğdır Orman ve Su İşleri Şube Müdürü Mete Türkoğlu, bakanlık tarafından oluşturulan bir ekibin sosyal sitelerde paylaşılan avcılık ile ilgili fotoğrafları incelediğini belirtti.

Etiketler : ,
İÇERİK YORUMLARI
Son Dakika Güncel Haberler
Ataşehir Haber Servisi © 2016 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Yazılım ve Tasarım
Wordpress Tema