-

Ataşehir’de Tiyatro Günleri Başladı

Ataşehir Haberleri 13 Ekim 2016 - 12:37
Ataşehir’de dün gece muhteşem bir oyun vardı. Mustafa Saffet Kültür Merkezi’nin Halit Akçatepe Sahnesi’nin koltukları hınca hınç doluydu.
Ataşehir’de Tiyatro Günleri Başladı

Cem Davran ve Erkan Can gibi usta isimlerin rol aldığı “Alevli Günler” adlı tiyatro oyunu, güçlü bir oyunla perde açtı.

İstanbul Halk Tiyatrosu’nun Alevli Günler adlı komedi tiyatro oyunu, Ataşehir Belediyesi Mustafa Saffet Kültür Merkezi Salonu’nu dolduran tiyatro severlere muhteşem bir komedi gecesi yaşattı.

Oyunda, kanser olduğunu ve yakın zamanda öleceğini öğrenen bir adamın, öldükten sonra inancı gereği yakılmak istemesi ve bunun sonucunda devlet kurumlarıyla çatışmaya girmesi, komik bir dille seyirciye aktarılıyor.
atasehir2
Irmak Bahçeci’nin yazıp Yıldıray Şahinler’in yönettiği oyunda, başarılı performanslarıyla beğeni toplayan oyuncular, Cem Devran, Yıldıray Şahinler, Bahtiyar Engin, Simge Defne ve Erkan Can’ı tiyatro severler ayakta alkışladılar.

Tiyatronun sonunda, Ataşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Sadık Kayhan oyunculara çiçek takdim etti.

atasehir3

Sadık Kayhan, Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından bir kopmuş demektir’ sözüne atıfta bulunarak, kültür ve sanatın önemine vurgu yaptı. Kayhan, oyunculara, Ataşehirli tiyatro severlere sundukları performanstan ötürü teşekkür etti.

Etiketler : ,
İÇERİK YORUMLARI
Son Dakika Güncel Haberler
Ataşehir Haber Servisi © 2016 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Yazılım ve Tasarım
Wordpress Tema