-

AB Bakanı Çelik: Atina’da Cami Açılması Yunan Kimliğini Tehdit Eden Bir Şey Değil

Gündem Haberleri 3 Kasım 2016 - 14:46
Ömer Çelik, Avrupa'nın ibadete açık camisi bulunmayan tek başkenti olan Atina'da yapılan caminin alanının işgal edilmesini değerlendirdi: Yunan kimliğini tehdit eden bir şey değil.
AB Bakanı Çelik: Atina’da Cami Açılması Yunan Kimliğini Tehdit Eden Bir Şey Değil

Avrupa’nın ibadete açık camisi bulunmayan tek başkenti olan Atina’da ırkçı kesimler caminin yaptığı alanı işgal etti. Yunanistan’da temaslarda bulunan AB Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, burada bir basın toplantısı düzenledi. Yunanistan’ın başkenti Atina’da cami yapılması konusuna dair AB Bakanı Ömer Çelik, “Bir AB başkentinde kilise, sinagog gibi cami olması da doğaldır. Atina’da bir cami yapılıyor ancak dün ırkçı kesimler caminin yaptığı alanı işgal ettiler. Cami ırkçıların istismarına terk edilmemelidir. Atina’da cami açılması Yunan kimliğini tehdit eden bir şey değildir” dedi.

“KÜRESEL VİCDAN SINIFTA KALDI”

AB Bakanı Ömer Çelik, Yunanistan’da çift dilli okul ve Türk isimlerine saygı gösterilmesi gerektiğini de söyledi. Bakan Çelik sığınmacılar konusunda Türkiye ve Yunanistan’ın yükü çektiğini, AB’nin ise rehavet içinde olduğunu söyleyerek, “Türkiye bu süreci alnının akıyla yürütüyor. Küresel vicdan sınıfta kalmıştır” şeklinde konuştu.

İÇERİK YORUMLARI
Son Dakika Güncel Haberler
Ataşehir Haber Servisi © 2016 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Yazılım ve Tasarım
Wordpress Tema