-

13 Yaşındaki Çocuğun Yüzlerce Nesneye Alerjisi Var

Gündem Haberleri 3 Kasım 2016 - 14:42
Philadelphia'da 13 yaşındaki çocuğun vücudu gündelik hayatta kullanılan yüzlerce eşyaya alerjik reaksiyon gösteriyor ve yılan gibi deri değiştiriyor.
13 Yaşındaki Çocuğun Yüzlerce Nesneye Alerjisi Var

2 yıl önce kızıl hastalığı geçiren Antonio Maiocco isimli çocuğun vücudu yüzlerce gündelik eşyaya alerjik reaksiyon gösteriyor.

KOT PANTOLONLAR, PİLLER…

Daily Mail’de yayınlanan habere göre, 13 yaşındaki çocuk kot pantolonlarına, pillere ve hatta oyun konsoluna dokunduğunda bile cildi pul pul dökülmeye başlıyor. Antonio, artık hayatının bir parçası olan alerjileri için ciddi önlemler almak zorunda. Nikel, kobalt ve mavi boya gibi maddeler yılan gibi deri değiştirmesine sebep olurken diş macunu, birçok yiyecek ve giyecek cildinde kırmızı yaralara yol açıyor. Üstelik alerjileri sadece direk temasla değil, başka insanlara yaklaştığı zaman da tetiklenebiliyor.

”KORUMAK NEREDEYSE İMKANSIZ”

44 yaşındaki anne Lynn oğlunun içler acısı durumunu şu sözlerle anlattı: “Onu korumak neredeyse imkansız. Otobüste yanına kot giyen biri oturduğunda bile reaksiyon göstermeye başlıyor. Sinemaya gittiğimizde koltuğuna bir örtü örtüyorum. Ona özel kırtasiye ürünleri alıyorum. Dışarda yemek yiyeceği zaman çatalını kaşığını yanında taşıyor. Kobalt alerjisinden dolayı elektronik aletler kullanmadan önce eldiven takıyor.”

Duygu Bay / PembeNar

İÇERİK YORUMLARI
Son Dakika Güncel Haberler
Ataşehir Haber Servisi © 2016 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Yazılım ve Tasarım
Wordpress Tema